Bodrum Eylül Etkinlikleri

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Bodrum Eylül Etkinlikleri listemizi Bodrum Caz Festivali ile açıyoruz; konserler, tiyatro, stand-up gösterileri, sergiler, edebiyat etkinlikleri ve çok daha fazlasıyla, Bodrum‘un en sevdiğimiz aylarından ilkini nihayet kucaklıyoruz! 💛☀️🤗 Her hafta yeni etkinliklerle güncellenen listemizi takipte tutmak için mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinlikleri [email protected] adresinden her zaman paylaşabilirsiniz. 🎉

⚠️ COVID-19 (Koronavirüs) salgınının henüz bitmediğini göz önünde bulundurarak, katıldığınız etkinliklerde maske & sosyal mesafe kurallarına uymayı lütfen unutmayın. 🤍

1 – 11 Eylül

5. Uluslararası Bodrum Caz Festivali

Caz Derneği tarafından bu yıl 5. kez düzenlenen Bodrum Caz Festivali; konserler, atölyeler ve sergilerle dopdolu bir programla, 1-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleşiyor. 🎶 Bodrum’daki orman yangını yaralarını sarmaya destek olmak adına, satılan her biletin 10 lirasının oluşturulan fona devredileceği festivalin ayrıntılı takvimi ve biletleri şurada.

Bodrum Caz Festivali

1 Eylül

Kerem Görsev Trio & Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası – Bodrum Kalesi

Bodrum Caz Festivali‘nden seçtiğimiz ilk etkinlik, aynı zamanda festivalin açılış konseri: Kerem Görsev Trio ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası, 1 Eylül Çarşamba saat 21.00’de, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği sahnesinde. Biletler için tıklayın.

Bodrum Caz Festivali

1 Eylül

Selda Bağcan – Bodrum Antik Tiyatro

Yaz boyunca devam eden Bodrum Antik Tiyatro konserleri, bu ay Selda Bağcan ile başlıyor. 🎤 1 Eylül akşamı saat 21.15’te gerçekleşecek konserin biletleri Biletix’te.

Bodrum Eylül Etkinlikleri

1 – 11 Eylül

Kolektif “Hafıza” Sergisi – Ramada Otel

Mina’nın Çocukları Projesi’nin, kuratörlüğünü Ayça Okay’ın yaptığı ve 11 önemli sanatçının eserlerinin yer aldığı “Hafıza” sergisi, Bodrum Belediyesi katkılarıyla, Bitez Ramada Otel‘de gerçekleşiyor. 11 Eylül‘e kadar devam edecek sergiyi ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Eylül Etkinlikleri

2 Eylül

Nükhet Duru – Off Gümüşlük

Nükhet Duru, 2 Eylül Perşembe akşamı saat 22.00’da Off Gümüşlük sahnesinde. 🎤 Pandemi önlemleri doğrultusunda sınırlı kontenjan ile gerçekleşecek etkinlik için rezervasyon yaptırmayı unutmayın. ☎️

Bodrum Eylül Etkinlikleri

3 Eylül

BKM Mutfak Açık Mikrofon – mi’TERRACE

4 komedyenin (Cem İşçiler, Onur Gökçek, Cem Güney Ceylan, Alper Ustagil), 2 perdeye bölünmüş şekilde 10’ar ve 15’er dakikalık stand-up performanslarından oluşan BKM Mutfak Açık Mikrofon, 3 Eylül Cuma günü yeniden mi’TERRACE sahnesinde; biletler Biletix’te.

Bodrum Eylül Etkinlikleri

3 Eylül

Jehan Barbur – Zai Yaşam

Jehan Barbur, akustik performansıyla 3 Eylül Cuma akşamı saat 22.00’de Zai Yaşam‘da; biletler şurada. 🎤

Bodrum Eylül Konserleri

3 Eylül

JAZZ-FRAGILE – Mine Sanat Galerisi

Bodrum Caz Festivali kapsamında, İrfan Aydın ve Rana Aydın’ın çalışmalarının yer alacağı porselen heykel ve resim sergisi, 3 Eylül’den itibaren Mine Sanat Galerisi‘nde sanatseverler ile buluşacak. Sergiyi 30 Eylül‘e kadar ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Caz Festivali

3 Eylül

Alper Bahçekapılı – Babbo Bodrum

Pizzaları kadar kokteylleri ve partileriyle de kalbimizi çalan, Cafer Paşa Caddesi‘nin en yenilerinden Babbo Bodrum, 3 Eylül Cuma akşamı Alper Bahçekapılı‘yı ağırlıyor. 🤘🏻 Shotların havalarda uçuşacağı Babbo Parti saat 21.30’da başlayacak; ayrıntılar şurada.

4 Eylül

Ken on the Beach – Xuma Village

Kenan Doğulu, “Ken on the Beach” konseptiyle 4 Eylül Cumartesi saat 20.00’de Xuma Village sahnesinde. 🎸 18.30’da başlayacak etkinliğin biletleri için tıklayın. 

Kenan Doğulu Yaz Konserleri

8 Eylül

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars – Anthaven Aspat

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, Bodrum Caz Festivali kapsamında, 8 Eylül Çarşamba akşamı Anthaven Radisson Collection Hotel sahilinde; ayrıntılar ve biletler şurada.

Bodrum Caz Festivali

9 Eylül

Mauro Sigura Quartet – Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Bodrum Caz Festivali etkinliklerinden bir diğer favorimiz; bu kez Dibeklihan sahnesinde. 🎶  Festivalin “Akdeniz Kardeşliği” teması kapsamında Bodrum’a konuk olan Mauro Sigura Quartet, Akdeniz esintili melodileri çağdaş Avrupa cazı ile harmanlayacak. 9 Eylül Perşembe, saat 21.00’de; biletler Biletix’te. 

Bodrum Caz Festivali

10 Eylül

Sertab Erener – Bodrum Antik Tiyatro

Sertab Erener, 10 Eylül Cuma akşamı saat 21.15’te, bir kez daha Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde. 🎉 Eylül ayının son Antik Tiyatro konseri olan etkinliğin biletleri şurada.

Bodrum Konserleri 2021

11 Eylül

Acoustic Latin Project – Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

Sibel Köse, Kamil Erdem ve Serdar Barçın, Acoustic Latin Project projesi ile 11 Eylül Cumartesi akşamı Bodrum Caz Festivali‘nin kapanış konserinde, Dibeklihan sahnesinde. 🎶 Biletler için için tıklayın.

Bodrum Caz Festivali

11 Eylül

Küçük Prens & Şeker Portakalı – Bodrum Herodot Kültür Merkezi

Tiyatro Bozok tarafından 6 sezondur kapalı gişe oynayan Küçük Prens, 11 Eylül Cumartesi saat 19.30’da; yine Filiz Bozok‘un uyarlayıp yönettiği Şeker Portakalı oyunu ise saat 21.15’te Bodrum Herodot Kültür Merkezi‘nde miniklerle buluşuyor. 🎭 Etkinliklerin biletleri Biletix’te.

Bodrum Tiyatro 2021

11 Eylül

Kalben – Divan Bodrum

Kalben, 11 Eylül Cumartesi saat 21.30’da, Yapı Kredi Crystal Live by Divan etkinlikleri kapsamında Divan Bodrum Otel’de; biletler web sitesinde.

13 Eylül

“Akdeniz’in Ebedi Genci, Halikarnas Balıkçısı” – Marina Yacht Club

UNESCO 2023 Anma Programı’na Bodrum Belediyesi tarafından yapılan başvuru için kitaplaştıran ve Metin Erdoğan & Selen Cambazoğlu tarafından kaleme alınan “Akdeniz’in Ebedi Genci, Halikarnas Balıkçısı”, 13 Eylül Pazartesi günü 18.30-20.00 saatleri arasında Bodrum Marina Yacht Club’da tanıtılacak. 💙 Halikarnas Balıkçısı’na ait ilk defa yayımlanacak eser ve belgelere yer verilen kitabı, tanıtım gününün ardından Bodrum Deniz Müzesi’nden satın alabilirsiniz. 📚 (2 Eylül’de gerçekleşmesi planlanan etkinlik Bodrum’da çıkan yangınlar sebebiyle 13 Eylül tarihine ertelenmişti.)

13 Eylül – 2 Ekim

Bodrum Edebiyat Atölyesi Günleri – Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi

Birbirinden değerli sanatçılar, yazarlar ve sinemacıların katılımıyla gerçekleşecek olan Bodrum Edebiyat Atölyesi Günleri, 13 Eylül Pazartesi günü saat 20.30’da, Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi‘ndeki Latife Tekin söyleşisi ile başlıyor. 📚 Turgutreis‘te ve Umurca Parkı’nda düzenlenecek atölye & söyleşiler ile 2 Ekim‘e kadar devam edecek olan etkinliğe katılım ücretsiz; detaylı program şurada. 20 kişilik kontenjan ile sınırlı atölyelere katılabilmek için, Bodrum Belediyesi ve Edebiyat Atölyesi Dergisi’nin sosyal medya hesaplarından duyurulacak iletişim hattına başvuru yapabilirsiniz.

15 Eylül – 15 Ekim

Bodrum’da Eşsiz Bir Kaçış ve Yenilenme – TheLifeCo Wellbeing Bodrum

Avrupa’nın en çok tercih edilen sağlıklı yaşam merkezi TheLifeCo Wellbeing Bodrum, daha genç ve daha güçlü bir beden isteyen wellbeing tutkunlarını 15 Eylül – 15 Ekim tarihleri arasında sıra dışı bir yenilenme yolculuğuna çıkarıyor. ✨ Anti-Aging uygulamalar, bağışıklığı güçlendiren terapiler, iyileştirici masajlar, inceltici terapiler, cilt bakımları, arındırıcı detoks ve sağlıklı beslenme programları ile dopdolu bir TheLifeCo deneyimi için şuradan detaylı bilgi alabilir; programlara konaklamasız ve günlük olarak da, avantajlı fiyatlarla katılabilirsiniz. 🤍

TheLifeCo Wellbeing Bodrum

18 Eylül

Dünya Temizlik Günü – Cennet Koyu

18 Eylül Dünya Temizlik Günü‘nde, Let’s Do It Türkiye organizasyonu ile gerçekleşecek çevre temizliği hareketlerinin Bodrum ayağı; Cennet Koyu. 💚 Bodrum Belediyesi, SOCAR, Koroplast, Sivil Yaşam Derneği, Beybi, MİSGİBİ1BODRUM, KW Bodrum ve Decathlon Türkiye destekleriyle, 10.00-13.00 saatleri arasında düzenlenen organizasyona Cennet Koyu‘nun temizlenmesine katkıda bulunmak isteyen herkes davetli; ayrıntılı bilgi letsdoitturkey.com‘da.

18 Eylül

Bodrum BTC Cup Bisiklet Yarışı – Çamlık

Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen Bodrum MTB Cup Bisiklet Yarışı, 18 Eylül Cumartesi Çamlık Mahallesi ormanlık alanda gerçekleşiyor. 🚴🏻‍♀️  Sabah 10.00’da başlayacak yarış; Bitez köy ile sahil Bitez Belediye Cafe arasında düzenlenecek halk turu ve ödül töreni ile sonlacak. Katılım ve program hakkında ayrıntılı bilgi web sitesinde.

19 Eylül

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu – Bodrum

2013 yılından beri her yıl Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde, onlarca il/ilçede eş zamanlı olarak gerçekleşen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 19 Eylül Pazar günü saat 17.00’dan itibaren yeniden Bodrum caddelerini renklendirecek. ❤️ “Kadın sokağa çıkarsa dünya değişir” sloganıyla yola çıkan etkinliğe katılmak için, kendinizi ve bisikletinizi süsleyerek Bodrum Belediye Meydanı‘nda yerinizi almanız yeterli; tüm ayrıntılar şurada. 🚴🏻‍♀️

devam edecek

Bodrumluculuk aylık etkinlik rehberi her hafta yepyeni etkinliklerle güncelleniyor. Mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinliklerinizi [email protected] adresinden paylaşabilirsiniz.

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.