Bodrum Kasım Etkinlikleri

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Kasım ayında sonbahar etkinliklerimiz tam gaz geri dönüyor; tiyatro oyunları, sahne gösterileri, festival tadında tarih ve doğa dolu etkinlikler ile Bodrum kışı için geri sayıma geçiliyor. 💙 Etkinlik rehberimizin her hafta güncellendiğini hatırlatarak elinizin altında dursun diyoruz; anlık paylaşımlar için ise @bodrumluculuk Instagram sayfamıza da mutlaka bekliyoruz. ✌🏻

31 Ekim- 6 Kasım

Hemşehrimiz Herodot Haftası

Bodrum Kasım Etkinlikleri, Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen “Hemşehrimiz Herodot Haftası” programı ile başlıyor. 6 Kasım‘a kadar devam eden ve toplam 8 ülkeden 23 tarihçi akademisyenin yanı sıra, yurt içinden katılımcıların da yer alacağı hafta boyunca çalıştaydan sergilere, belgesel gösterimlerinden canlı sunumlara kadar birçok etkinlik düzenlenecek. Ayrıntılı bilgi ve program herodot.bodrum.bel.tr sitesinde.

Bodrum Kasım Etkinlikleri 2022

4 Kasım

Kocasını Pişiren Kadın – Nurol Kültür Merkezi

Kocasını Pişiren Kadın sezonun ilk oyunu ile 4 Kasım Cuma günü saat 20.00’de Nurol Kültür Merkezi, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu sahnesinde; biletler Biletix’te.

5-6 Kasım

8. Bodrum Karaada’yı Yaşatma Etkinliği

Geleneksel Bodrum Karaada’yı Yaşatma Etkinliği; Bodrum’un kaybolmaya yüz tutmuş geleneklerini, doğayı, tarihi ve zanaatları koruma hedefiyle 5-6 Kasım‘da herkesi Karaada’ya bekliyor. Sabah 09.00 ve 10.00’da Kumbahçe İskelesi‘nden hareketle başlayacak etkinlik; piknik, doğa yürüyüşü, su sporları, yöresel konser ve danslar, nostaljik çocuk oyunları, fotoğraf sergisi, söyleşiler ve alışveriş stantları ile dopdolu bir hafta sonu sunuyor. 💙 Karaada’dan Bodrum’a dönüşlerin saat 16.00 ve 17.00’de olacağını not düşelim.

📌 İlgili Yazı: Bodrum’da Sonbahar Yürüyerek Güzel: Karaada Kale Rotası

Bodrum Kasım Etkinlikleri 2022

5-6 Kasım

Ayurveda Festivali – Bodrium Otel & Herodot Kültür Merkezi

Türkiye’nin ilk Ayurveda Festivali olan Ayurfest, sağlıklı ve dengede yaşam üzerine bir çok etkinlikle, Bodrum Belediyesi desteği ve Bodrium Otel & Spa katkıları ile 5-6 Kasım’da Bodrum’da. Herodot Kültür Merkezi ve Bodrium Otel & Spa‘da gerçekleşecek, tamamı ücretsiz olan etkinliklerin detaylı programı için ayurfest.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum Kasım Etkinlikleri 2022

11 Kasım

Yalancı Aranıyor – Nurol Kültür Merkezi

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun prömiyerini yaz sezonunda yaptığı politik komedi oyunu “Yalancı Aranıyor”, 11 Kasım ve 25 Kasım akşamı saat 20.00’de Nurol Kültür Merkezi sahnesinde; biletler şurada.

12-13 Kasım

8. Milas Zeytin Hasat Şenliği

Milas Belediyesi‘nin düzenlediği 8. Milas Zeytin Hasat Şenliği, 12-13 Kasım tarihleri arasında Atapark‘ta. Sevgili komşumuz Milas’ın, zeytin ve zeytinyağına Türkiye’de ilk ve tek AB coğrafi işareti almış olmanın gururuyla gerçekleştireceği, Ferhat Göçer ve Zeynep Casalini‘nin sahne alacağı şenliğe tüm Milas ve Bodrum davetli.

📌 İlgili Yazı: Milas Mutfağının Yöresel Lezzetleri ve Meşhur Yemekleri

Bodrum Kasım Etkinlikleri 2022

14 Kasım

Uğur Yücel – Neyzen Tevfik “Hiç” – Nurol Kültür Merkezi

Uğur Yücel’in yıllar sonra tiyatro sahnelerine dönerek Neyzen Tevfik’e hayat verdiği tek kişilik oyunu, Türkiye turnesi kapsamında 14-15 Kasım’da Nurol Kültür Merkezi‘nde. Biletler için tıklayın.

18 Kasım

Uçurtmanın Kuyruğu – Nurol Kültür Merkezi

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu‘nun sevilen oyunu Uçurtmanın Kuyruğu, 18 Kasım akşamı saat 20.00’de Nurol Kültür Merkezi’nde; biletler Biletix’te.

28 Kasım

Size Anlatacaklarım Var – Herodot Kültür Merkezi

Tek kişilik gösterisi “Size Anlatacaklarım Var” ile 20 yıl önceki Türkiye ve günümüzdeki Türkiye arasındaki değişimleri, ünlü isimlerle başından geçen eğlenceli anılarını, YouTube çekimlerinde karşılaştığı hikayeleri seyirciyle buluşturan Armağan Çağlayan, 28 Kasım Pazartesi akşamı saat 20.00’de Bodrum Herodot Kültür Merkezi sahnesinde. Biletler Biletix’te.

devam edecek

Bodrumluculuk aylık etkinlik rehberi her hafta yepyeni etkinliklerle güncelleniyor. Mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinliklerinizi mektup@bodrumluculuk.com adresinden paylaşabilirsiniz.

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.