Bodrum Eylül Etkinlikleri

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Bodrum Eylül Etkinlikleri menümüz festivallerden konserlere, tiyatrodan stand-up gösterilerine, bisikletlerden karavanlara uzanıyor; Bodrum’un en güzel sezonu nihayet başlıyor! 💛☀️🎉 Etkinlik rehberimizin her hafta güncellendiğini hatırlatarak elinizin altında dursun diyoruz; anlık paylaşımlar için ise @bodrumluculuk Instagram sayfamıza da mutlaka bekliyoruz. ✌🏻

1-4 Eylül

D-Marin Deniz Filmleri Festivali

7. Deniz Filmleri Festivali, D-Marin Turgutreis Cinemarine açık hava sinemasında başlıyor. 🎥 1-4 Eylül tarihleri boyunca her akşam saat 21.00’de, birbirinden keyifli deniz filmleri ücretsiz olarak sinema severlerle buluşacak. Ayrıntılı program denizfilmlerifestivali.com‘da.

1 Eylül

Cem İşçiler & Fazlı Polat – Metreküp Bodrum

Metreküp Bodrum açık hava sahnesinde kahkahalar bu ay da devam ediyor; BKM Mutfak komedyenlerinin stand-up gösterileri 1 Eylül akşamı Cem İşçiler & Fazlı Polat performansı ile başlıyor. Eylül programının tamamı için @metrekupbodrum hesabını yakın takibe alabilirsiniz; biletler şurada.

1 Eylül

Gökçe – Bodrum Mandalin

Eylül boyunca da Bodrum konserlerleri tam gaz devam ediyor. 🎸 Gökçe, 1 Eylül akşamı saat 23.00’te Bodrum Mandalin sahnesinde; biletler Biletix’te.

2-14 Eylül

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali

Temmuz ayında başlayan 19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali; 2 Eylül’de Zozo & Lakuti DJ Performansı, 6 Eylül’de Love Jazz Quartet konseri, 8 Eylül’de Çocuklar için Masalların Masalı gösterisi ve 9 Eylül’de Yürüyen Merdiven ve Tülay Günal ile devam ediyor. Kapanış konseri 14 Eylül Çarşamba akşamı Antik Taş Ocağı’nda gerçekleşecek festivalin ayrıntılı programı web sitesinde. 🎶

Gümüşlük Müzik Festivali 2022

2-3 Eylül

Şerbet Hanım’ın Deli Aşkları – Bodrum Kalesi

İzmir Devlet Tiyatrosu’nun müzikli oyunu Şerbet Hanım’ın Deli Aşkları, 2 Eylül Cuma ve 3 Eylül Cumartesi akşamları saat 20.30’da Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi’nde, biletler şurada.

7 Eylül

Teoman – Bodrum Antik Tiyatro

Teoman, 7 Eylül akşamı saat 21.00’de bu kez Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde; biletler Passo’da.

7 Eylül

Bir Merhaba Yaraşır – Bodrum Kalesi

17 Nisan Dünya Merhaba Günü – Halikarnas Balıkçısı Anma Etkinlikleri kapsamında prömiyeri yapılan, Utku Erişik’in yazıp oynadığı tek kişilik tiyatro oyunu “Bir Merhaba Yaraşır”, 7 Eylül akşamı saat 21.00 ‘de Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği sahnesinde; giriş ücretsiz. 💙

8 Eylül

Product Hunt Investor Night – Bodrum Living Lab

Girişimciler, dijital ürün sahipleri ve geliştiricileri yeni kullanıcılar ve yatırımcılarla buluşturmayı hedefleyen Product Hunt, Bodrum’da faaliyet gösteren yatırımcı ve girişimcileri 8 Eylül Perşembe günü saat 17.00’de Bodrum Living Lab’de bir araya getiriyor. Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe şuradan kayıt olabilirsiniz.

9-10 Eylül

Opus Müzik Festivali – Bodrum Kalesi

Opus Müzik Festivali, 9-10 Eylül tarihlerinde Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi‘nde gerçekleşiyor. 9 Eylül akşamı saat 20.00’de “3 Türk Yıldızı” Naz İrem Türkmen, İlyun Bürkev ve Ayşe Cemre Ağırgöl; 10 Eylül akşamı ise “Bodrum’da Berlin Konseri” başlığıyla, Şef Gürer Aykal yönetiminde Deutsche Oper Berlin Kammer Orkestrası müzikseverlerle ücretsiz olarak buluşacak. 🎶

15 Eylül

Gökhan Ünver – Metreküp Bodrum

Ayın Metreküp favorisi: BKM Mutfak komedyenlerinden Gökhan Ünver, tek kişilik stand-up gösterisiyle 15 Eylül akşamı saat 21.00’de Metreküp Bodrum açık hava sahnesinde; biletler Biletix’te.

18 Eylül

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu – Bodrum

2013 yılından beri her yıl Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde, onlarca il/ilçede eş zamanlı olarak gerçekleşen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 18 Eylül Pazar günü saat 17.00’dan itibaren yeniden Bodrum caddelerini renklendirecek. ❤️🚴🏻‍♀️ Kendinizi ve bisikletinizi süsleyerek Bodrum Belediye Meydanı‘nda yerinizi almanız yeterli; tüm ayrıntılar şurada.

24 Eylül

Rönesans ve Barok Başyapıtları – Herodot Kültür Merkezi

Amerikalı Viola da Gamba sanatçısı Tina Chancey, arp sanatçısı Zeynep Öykü ile bir konser serisi düzenlemek üzere Türkiye’ye geliyor. Tarihine uygun barok enstrümanlarla gerçekleştirilecek konser, 24 Eylül Cumartesi akşamı saat 20:00’de, Bodrum Herodot Kültür Merkezi‘nde. Biletler için tıklayın.

30 Eylül

Bodrum Karavan Kamp Fest

Bodrum Karavan Kamp Fest, 30 Eylül-5 Ekim tarihlerinde Gerenkuyu Koyu’nda gerçekleşiyor; yemek stantları, konserler, spor aktiviteleri, çocuk oyun alanları ve çok daha fazlasıyla, festival ruhunu karavan tatiliyle birleştiriyor. Festival hakkında ayrıntılı bilgi karavankampfest.com adresinde; biletler şurada.

📌 İlgili Yazı: Çadır, Karavan, Bungalov ve Fazlası: Bodrum Kamp Alanları

devam edecek

Bodrumluculuk aylık etkinlik rehberi her hafta yepyeni etkinliklerle güncelleniyor. Mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinliklerinizi [email protected] adresinden paylaşabilirsiniz.

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.