Bodrum’un En İyi Kokteyl Barları

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Bodrum’da iyi kokteyl içmenin, turistik mekanlardan sıyrılıp butik kokteyl barları keşfetmenin peşindeyseniz, aramıza hoş geldiniz. 🥂 Bodrum’un farklı bölgelerine yayılarak uzadıkça uzayacağını umduğumuz kokteyl bar listemizde önce Bodrum Merkez‘den Yalıkavak‘a, kokteylinizi yudumlarken sohbet edebileceğiniz “chill” mekanlardan partilere uzanıyoruz; 2022 kokteyl trendlerini masaya yatırarak Bodrum’un en iyi, en yeni ve en popüler kokteyl mekanlarını bar-hop’luyoruz! 😎

📌 Çok daha fazla mekan önerisi için @bodrumluculuk Instagram hesabını takip etmeyi ve öne çıkan hikayelere göz atmayı unutmayın. 🤘🏻

İxir Bodrum

Bodrum'un En İyi Kokteyl Mekanları
İxir Bodrum – Chili Passion Margarita

Sektör duayenlerinden Cevat Yıldırım ile Mehmet Şahin‘in 2019’da açtığı İxir, Bodrum’da kokteyl denince akla gelen ilk lokasyon olabilir. Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde yer alan mekanın menüsünde imza kokteyller, klasik kokteyller ve lezzetli atıştırmalıklar yer alıyor. İxir’in en ünlü kokteyli Chilli Passion ve Bodrumluculuk favorisi Snake Bites‘a ek olarak; Cinli Bişey, Pablo ve Satsuma öne çıkan kokteyller arasında.

🔎 Instagram: @ixirbodrum
🕠 16.00-02.00
📍 Konum için tıklayın.

RAAT. Mahalle Pub

Bodrum'un En İyi Kokteyl Mekanları
RAAT. Bodrum – Revize

Bu yıl açılan ve ilk kış sezonunda Bodrum’un lokal kitlesinin favorisi olan RAAT., Bodrum Marina’ya 3 dk mesafede, Eskiçeşme mahallesinin gözdesi Cafer Paşa Caddesi‘nin girişinde yer alıyor. RAAT. Mahalle Pub‘ın “Happy Drinks for Happy People” menüsü 95 çeşit bira ile öne çıkıyor; single malt viski seçkisi, butik lokal şaraplar, nitelikli kahve ve imza kokteyllerle parlıyor. 🤍 Pisco bazlı passion fruit kokteyli Revize, mango dokunuşu ile chili kokteyllerine sınıf atlatan Acısıyla Tatlısıyla, kadın müdavimlerin favorisi Girls Night Out ve Avocadoream mutlaka denemeniz gerekenler arasında. 👌

🔎 Instagram: @raat.bodrum
🕠 17.00-02.00
📍 Konum için tıklayın.

KÂTİP Cocktail Bar

Bodrum'un En İyi Kokteyl Mekanları
Kâtip Bodrum – Seniha Hanım

Eskiçeşme‘den devam. 🍸 Ha Lâ Bodrum Otel içinde yer alan KÂTİP Cocktail Bar, tatlı bahçesi ve cozy atmosferi ile öne çıkıyor. Menüsünde imza kokteyller, klasik kokteyller, viski ve şarap seçenekleri bulunuyor; imza kokteyller arasında lezzetini bahçenin limonundan alan Itır başta olmak üzere, Ketum ve Seniha Hanım çok seviliyor. Kokteyl fiyatlarına şuradan göz atabilirsiniz; rezervasyon şart.

🔎 Instagram: @katipbodrum
🕠 19.00-00.30 – Pazartesi günleri kapalı
📍 Konum için tıklayın.

Gekko Cocktail & Whisky

Bodrum'un En İyi Kokteyl Mekanları
Gekko Bodrum – Hüseyin

Eskiçeşme’den Çarşı’ya doğru uzanıyoruz ve Bodrum kokteyl-bar turumuza Mandalin’in sokağında yer alan, aslen tarihi bir sünger deposu olan Gekko ile devam ediyoruz. 🦎 Viski ve kokteyl mentoru Ertan Engin ve İstanbul’dan transfer barmeni Dede ile ün salan Gekko Cocktail & Whisky; kokteyl keyfini elektronik müzikle birleştiren, sokak partileri ile öne çıkan bir bar. Menüsünün en ünlü kokteyli Hüseyin‘i tatmadan dönmek olmaz.

🔎 Instagram: @gekko_cocktailwhisky
🕠 20:00-04:00
📍 Konum için tıklayın.

Yula Bodrum

Bodrum Kokteyl Mekanları
Yula Bodrum – Yula Spritz

2020 yazında açılan ve açıldığı günden bu yana Çarşı’nın en popüler gün batımı lokasyonlarından biri haline gelen Yula Bodrum, Bodrum Kalesi’ne karşı kokteylinizi yudumlayabileceğiniz, renkleriyle ilk görüşte kalbinizi çalması çok muhtemel bir sahil barı. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise elektronik müzik ağırlıklı teras partileri ile dikkat çekiyor. Gekko’nun barmeni Dede‘nin özel reçetelerinden oluşan kokteyl menüsünde 10 Numara, Yula Berry ve Yula Spritz öne çıkıyor.

🔎 Instagram: @yulabodrum
🕠 10:00-02:00
📍 Konum için tıklayın.

Yula Yalıkavak

Bodrum Kokteyl Mekanları
Yula Yalıkavak – Mescaline

Yula’nın bu yaz sezonunda açılan 2. şubesi ile Yalıkavak‘a zıplıyoruz. 🍸 Yalıkavak sahilde, hemen çarşının bitiminde karşınıza çıkacak olan Yula Yalıkavak, yine gün batımı saatlerindeki chill ortamını tercih ettiğimiz bir mekan. Kokteyllere ek olarak şarap menüsüyle dikkat çekerken; ana yemekler, paylaşımlık tabaklar ve tatlılarla Yula Bodrum‘a kıyasla geniş bir yemek menüsü sunuyor. İmza kokteyller arasında Fig You, Mescaline ve Hawaiki öne çıkıyor.

🔎 Instagram: @yulayalikavak
🕠 10:00-02:00
📍 Konum için tıklayın.

Altüst Yalıkavak

Bodrum Kokteyl Mekanları
Altüst Yalıkavak – Ooo Papatya

Yalıkavak Çarşı’nın denize nazır lokasyonlarından bir diğeri, Altüst Fun Dine & Drink, tam olarak gün batımı manzarasına karşı kokteyl yudumlamalık bir mekan. Çağlar Yılmaz‘ın yarattığı kokteyllere eşlikçi olarak başlangıç menüsündeki atıştırmalıklar özellikle seviliyor. Ev yapımı reyhanlı gazozu cinle buluşturan Dağlar Kızı Reyhan, papatya ve elma çayı ile hazırlan Ooo Papatya, çarkıfelek meyveli Quattro Sour öne çıkan kokteyller arasında.

🔎 Instagram: @altustyalikavak
🕠 16:00-02:00
📍 Konum için tıklayın.

Amiral Coffee & Cocktails

Bodrum Kokteyl Mekanları
Amiral Coffee & Cocktails – Libido

Kahveyle kokteyli bir arada bulabileceğiniz bir diğer mekan, Yalıkavak’ın kalbinde yer alan Amiral Coffee & Cocktails. Denizci temasıyla gülümseten Amiral‘in menüsünde kokteyllere ek olarak sıcak ve soğuk kahveler, çaylar ve atıştırmalıklar yer alıyor. Lokal tatlardan esinlenen imza kokteyllerinden Sümer, Küdür’de Akşamüstü, Sandima Sip ve müdavimlerinin favorisi Libido öne çıkıyor.

🔎 Instagram: @amiralcoffeecocktails
🕠 16:00-02:00
📍 Konum için tıklayın.

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.