Bodrum Temmuz Etkinlikleri

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Bodrum Temmuz Etkinlikleri ile yaz tam gaz başlıyor; bayramla birlikte ise sezon resmen açılıyor! ☀️🌴⛵️ Say say bitiremediğimiz Bodrum Antik Tiyatro konserleri, Vao Bodrum Uluslararası Opera Festivali ve 19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali ayın ilk favorileri. 💙

1 Temmuz

Sıla – Bodrum Antik Tiyatro

2022 Bodrum Yaz Konserleri, 1 Temmuz Cuma akşamı Sıla ile başlıyor. 🥁 Kapı açılış saati 20.00, başlangıç saati 21.30 olan konserin biletleri şurada.

1-17 Temmuz

Vao Bodrum Uluslararası Opera Festivali

Bodrum’da ikinci kez düzenlenen Vocal Academy Of Opera Bodrum Uluslararası Opera ve Müzik Sanatları Akademisi Festivali, 1 Temmuz Cuma günü başlıyor. 💙 Bodrum’un ilk ve tek uluslararası opera festivali olan VAO Bodrum, sanat severleri ve daha önce opera ile tanışma fırsatı bulamayanları Bodrum’un farklı noktalarında sahnelenecek halka açık etkinliklere davet ediyor; etkinlikler saat 20.30’da Karia Hotel‘de gerçekleşecek Bahçede Opera etkinliği ile başlıyor. 🎶 Karia Hotel, Milta Marina Square, Midtown Alışveriş Merkezi, Herodot Kültür Merkezi ve Bodrum Kalesi‘nde gerçekleşecek konserlerin tam programı şurada.

Bodrum Temmuz Etkinlikleri

2 Temmuz

Postmodern Jukebox – Bodrum Antik Tiyatro

Antik Tiyatro Temmuz konserleri içinde favorimiz; modern müzik tarihinin en büyük hitlerini jazz & swing tarzında, nostaljik sahne şovları ile yorumlayan Scott Bradlee’s Postmodern Jukebox. 😍  Kesinlikle kaçmaz, biletler şurada.

Bodrum Temmuz Etkinlikleri

2-3 Temmuz

2022 Optimist Dünya Şampiyonası

27 Haziran’da başlayan ve dünyanın 62 ülkesinden 300’ün üzerinde sporcunun katılımıyla gerçekleşen 2022 Optimist Dünya Şampiyonası, 2-3 Temmuz’da gerçekleşecek takım yarışları ile heyecanı doruğa taşıyacak; Bodrumlular yarışın renkli görüntülerini kurulan seyir teraslarında izlemenin keyfini yaşayacak. ⛵️ Şampiyona 7 Temmuz‘da final yapacak.

2-3-5 Temmuz

İdil Biret Müzik Festivali

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3. kez düzenlenen İdil Biret Festivali, 2-3-5 Temmuz tarihlerinde Bodrum Kalesi’nde gerçekleşiyor. Giriş ücretsiz. 🎶

Bodrum Temmuz Etkinlikleri

3 Temmuz

Bodrum Art Fair – Herodot Kültür Merkezi

Bodrum’da bu güne kadar yapılan en kapsamlı sanat etkinliği olma özelliği taşıyan ve geçtiğimiz ay başlayan Bodrum Art Fair, 3 Temmuz Pazar akşamına kadar Herodot Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Biletler Biletix’te.

Bodrum Haziran Etkinlikleri 2022

10 Temmuz

Sertab Erener – Bodrum Antik Tiyatro

Sertab Erener, 10 Temmuz akşamı saat 21.30’da Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde; biletler Biletix’te.

10 Temmuz

Vespa’lar Oasis Bodrum’da

Bodrum’daki Vespa tutkunları 10 Temmuz Pazar günü, 13.00-16.00 saatleri arasında Oasis Bodrum’da buluşuyor. 🎉 Katılımın ücretsiz olduğu mini etkinliğe tüm Vespa kullanıcıları davetli. 🛵

Bodrum Vespa

10 Temmuz

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali, 10 Temmuz’da başlıyor. 💙 Suda, Kumda, Taşta konseptleri ile bu yıl seyircisini 25 konser, performans ve gösteri ile buluşturacak festivalin resmi açılış konserini İspanyol piyanistler Juan Lago ve Belen Navarro, 18 Temmuz akşamı Antik Taş Ocağı‘nda gerçekleştirecek. 14 Eylül’e kadar devam edecek festivalin ayrıntılı programı web sitesinde. 🎶

19. Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali

11 Temmuz

Kenan Doğulu – Bodrum Antik Tiyatro

11 Temmuz Pazartesi akşamı Bodrum Antik Tiyatro‘da gerçekleşecek olan Kenan Doğulu konserinin hızla tükenmesi çok muhtemel biletleri şurada; acele edin. 😉

Bodrum Temmuz 2022 Konserleri

13 Temmuz

Duman – Bodrum Antik Tiyatro

Duman, 13 Temmuz akşamı saat 21.30’da yeniden Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde, biletler Biletix’te.

Bodrum Temmuz 2022 Konserleri

13-19 Temmuz

Elif Nurşad “Aşık Kedi” Resim Sergisi & Kitap Lansmanı

Elif Nurşad‘ın Aşık Kedi’si Bodrum’da! 😍 Açılışı 13 Temmuz Çarşamba günü saat 18.00’de gerçekleşecek “Aşık Kedi” grafik roman sergisini, 13-19 Temmuz tarihleri boyunca Osmanlı Tersanesi, Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde ziyaret edebilirsiniz.

Aşık Kedi Kitap

20 Temmuz

Candan Erçetin – Bodrum Antik Tiyatro

Antik Tiyatro sahnesinin bir diğer vazgeçilmez ismi, Candan Erçetin, 20 Temmuz akşamı Bodrum’da; biletler şurada.

Bodrum Temmuz 2022 Konserleri

21 Temmuz

Aydınlıkevler – Bodrum Antik Tiyatro

Yılmaz Erdoğan‘ın kalemi ve Demet Akbağ’ın performansını buluşturan Aydınlıkevler oyunu, 21 Temmuz akşamı ilk kez Bodrum’da, Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde. Biletler için tıklayın.

Aydınlıkevler Bodrum

devam edecek

Bodrumluculuk aylık etkinlik rehberi her hafta yepyeni etkinliklerle güncelleniyor. Mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinliklerinizi mektup@bodrumluculuk.com adresinden paylaşabilirsiniz.

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.