Siyah – Sarı – Balık – Rakı

Bir Bodrum'a Taşınma Hikayesi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Yeni bir yere taşınmanın en süpersonik yanı, cicim ayları boyunca insanın orada yaşamanın hakkını vermek için büyük bir içtenlikle çabalaması. 😇 Bodrum‘a taşındığımdan beri; kasımda denize girme rekoru denemeleri, gündüz rakıları, mandalina reçelleri, İstanbul’da olsa gitmeyi aklımdan bile geçirmeyeceğim konserler, 45’likler partileri filan derken; sonunda kendimi Gümüşlükspor – Göltürkbükü maçında buldum!

Yine Bodrum harikası, güpgüneşli bir pazar günü. Gümüşlük Sahası‘na doğru giderken kafamızdaki deli sorular; 1- Biralarımızı da maça alacaklar mı? 2- Kimi tutsak? 3- Gümüşlük Nejat İşler’in takımıydı di mi? şeklinde. Sahaya varınca ise, park etmiş araba nüfusu ve uzaktan kestiğimiz tribünler itibarıyla 4- Bu gerçek maç yaa?

Tribünün bir tarafındaki cool bir şekilde oturan taraftarların Göltürkbükü ahalisi olduğu gibi bir izlenime kapılarak, diğer taraftaki gazlar gazı Gümüşlük taraftarının yanına geçmeye karar veriyoruz ve böylece Bodrum’da Gümüşlükspor taraftarı olmuş sayılıyoruz. Biralarımızın bitmesine kalmadan yeni “sevdamız” Gümüşlük sahaya çıkıyor…

https://www.instagram.com/p/-qwq6miW8v

Bizi zehirlemeyin, Gümüşlük’ün canı yanmasın!

Gümüşlük‘te yıllardır sokak köpeklerinin zehirlenmesi gibi Bodrum’a zerre yakışmayan bir tatsızlık yaşanıyor. Bu senenin zehir haberi de kısa bir süre önce düştü. Gümüşlükspor, protesto amaçlı olarak sahaya “Bizi zehirlemeyin, Gümüşlük’ün canı yanmasın!” pankartı ile çıkıyor. Yanlarında da son anda yapılan müdehale ile ölümden döndürülen ve olayda iki arkadaşını kaybetmiş olan dünya tatlısı sokak köpeğimiz Tom var. 😍 Sahaya çıktıkları gibi tribünler havlamaya başlıyor; “Hepimiz köpeğiz, zehirlerle bitmeyiz” sloganları atılıyor. Gümüşlük Gençlikspor’a anında kanımız ısınıyor.

Tribünlere göz gezdirince onlarca köpek, bir o kadar çocuk, bir o kadar Gümüşlük formalı hatun görüyoruz. Bu yüzden olsa gerek, maç boyunca bir dakika susmayan taraftarların ağzından tek bir küfür bile çıkmıyor. Deseler deseler “Inınını nıııı nıııı” demişlikleri var. Bir de, tezahüratlarda hep bir rakılı halleri var. ❤ Biz SİYAH diye bağırıyoruz, alt tribün SARI, biz BALIK, alt tribün RAKI diye. Alt tribünün sesi az çıkarsa “bunlar biracı” diye kızıyorlar. Bodrum’un kopkop repertuvarındaki her pop şarkısını da rakıya-Gümüşlük’e bağlayıp, enfes coverlamışlar. 😝 Rakı temalı üçüncü tezahürattan sonra “şunlarla şu sahanın arkasına uzuun bir çilingir sofrası kursak, adını da Gümüşlükspor tribünü koysak” diye halleniyorum…

Maça mı geldik fasıla mı emin olamadığımız 90 dakikanın sonunda maçı Gümüşlükspor 2-0 alıyor. E bize de ilk galibiyetimizi Gümüşlük sahilinde gün batımı biraları eşliğinde kutlamak düşüyor.

Bodrum‘da geçen her şey hakkında olduğu gibi bu anımızın ardından da nice gazlara gelmiş durumdayız, bundan sonra sık sık Gümüşlükspor neredeyse oralardayız. 😜 Pek yakında bizi üstümüzde siyah sarı kılçıklı forma, elimizde davul zurna, tribünleri coştururken görürseniz lütfen yargılamayınız: Kendimize yepisyeni bir hayat kuruyoruz, mesuduz… ☺

Maç bahane, Gümüşlük kışın da efsane 🎣
Maç bahane, Gümüşlük kışın da efsane 🎣
Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.