Bodrum Mart Etkinlikleri

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Bodrum’da mart ile birlikte bahar için geri saymaya başlıyoruz; kültür-sanat etkinlikleri, sergiler, tiyatro oyunları, stand up gösterileri, konserler; gastronomi etkinlikleri, seminer, fuar ve festivallerle dopdolu bir ayı karşılıyoruz…

📌 Şubat ayından bu yana sabırsızlıkla beklediğiniz, mesaj kutumuzu sorularınızla dolduran Gündoğan Sucuk Şarap Festivali‘nin, ülkemizin gündemindeki üzücü gelişmeler nedeniyle iptal olduğunu bir kez de buradan not düşelim. Önümüzdeki sene, festivalin 10. yıl dönümünde, Gündoğan’da buluşmak dileğiyle. 

5 Mart

Bodrum Deniz Müzesi Yemek Atölyeleri – Mas Mutfak

Bodrum Deniz Müzesi‘nin “Denizci Mutfağı: Girit Gemici Yemekleri” temalı yemek atölyeleri serisi, mart ayında başlıyor. 💙 Mas Mutfak sponsorluğunda gerçekleşecek ve gelirlerinin tamamı müzeye aktarılacak olan yemek atölyelerinin ilki, 5 Mart Perşembe akşamı, saat 19:00’da. 🐙 Atölye programının tamamına ve denizci mutfağı menülerinin ayrıntılarına şuradan göz atabilirsiniz.

Mas Mutfak

5 Mart

Yaratıcılık ve Öğrenmenin Anatomisi – Ted Bodrum Koleji

Akademisyen, yazar, reklamcı ve marka danışmanlığının yanı sıra; nöropazarlama ve eğitim alanındaki araştırmalarıyla önde gelen akademisyenlerden olan Prof. Dr. Uğur Batı, 5 Mart Perşembe günü 19:30-21:0 saatleri arasında Ted Bodrum Koleji‘nde, Bodrumlu ebeveynler ve eğitimcilerle buluşuyor. Seminer halka açık ve ücretsiz.

Bodrum Mart

7 Mart

Oasis Mart Ayı Sohbetleri

Oasis’in farkındalık yaratmaya yönelik Mart Ayı Sohbetleri, 7 Mart Cumartesi günü 14.00-15.00 saatleri arasında, Kadınlar Günü‘ne özel olarak gerçekleşecek Prof. Dr. Selma Tükel sunumu ile başlıyor. 🌸 Mart ayı boyunca her cumartesi, alanında uzman kişiler tarafından göğüs sağlığı, sağlıklı yaşam, özel gereksinimli çocukları anlamak, ergenlikte sık yaşanan sorunlar gibi konuların ele alınacağı sohbetleri kaçırmayın. 👍 Katılımın ücretsiz olduğunu ve tüm sohbetlerin sonunda çekilişler ile hediyeler verileceğini not düşelim.

7 Mart

Adalet Bağdu Thinking Cup – mi’ Room

Psikolog Adalet Bağdu, “sorularla kafa bulduran” sıra dışı Sit Down Show‘u Thinking Cup ile 7 Mart Cumartesi akşamı saat 21:30’da mi’ ROOM sahnesinde. Biletler için tıklayın.

📌 İlgili Yazı: Bodrum’un Yeni Nesil Etkinlik Merkezi: Mi’ Room

Mi Room

7 Mart

Karsanat Barok Konserleri

Karya Kültür ve Sanat Derneği, 2009 yılından bu yana düzenlediği Barok Müzik Festivalleri’nden sonra, bu kez Barok Müzik Konserleri serisine başlıyor. Barok dönemin sevilen bestecilerinin eserlerinin seslendirileceği konser, 7 Mart Cumartesi akşamı saat 20:00’da Bodrum Amerikan Kültür Koleji sahnesinde. 🎶

8 Mart

Bodosk Dünya Emekçi Kadınlar Yürüyüşü

Bodrum Doğa Sporları Kulübü‘nin Dünya Emekçi Kadınlar Yürüyüşü, Leleg Yolu‘nun Konacık-Gebe Kilise rotasında gerçekleşiyor. 🏃 Konacık’tan başlayarak Pedasa Antik Kenti‘nden geçecek ve Torba‘ya uzanacak kolay-orta seviyedeki parkurun detayları ve katılım bilgileri için tıklayın.

📌 İlgili Yazı: Bodrum Leleg Yolu’nda İlk Yürüyüş

8 Mart

Mor Sanat Karma Sergi

Mor Sanat Galerisi‘nin, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel Bodrumlu Kadın Ressamlar Karma Sergisi, açılışını 8 Mart Pazar günü saat 17:00’da yapıyor. 🎨 Red Pan Pizzeria Kumbahçe’de gerçekleşecek sergi, 28 Mart’a kadar devam edecek.

Bodrum Kadınlar Günü

8 Mart

“Kadın” Resim Sergisi – Trafo Bodrum

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Bodrum Kadın Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen karma sergi, 8 Mart Pazar günü saat 18.00’da Trafo Bodrum‘da gerçekleşecek açılış kokteyli ile başlıyor. Sergiyi 14 Mart’a kadar ziyaret edebilirsiniz. 🎨

Bodrum Kadınlar Günü

8 Mart

Denizkızları Platformu Bodrum Etkinliği – STS Bodrum Okul Gemisi

Türkiye çapında yıllarını denize ve yelkene vermiş, maviye sevdalanmış kadınlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Bodrum’da buluşuyor. ⛵️ Türkiye’nin ilk ve tek yelkenli okul gemisi olan STS Bodrum’da düzenlenecek olan etkinlikte; bugüne kadar hayallerini gerçekleştirmiş olan kadınlar deneyimlerini aktarırken, yeni hedefleri olan kadınlar da planlarını ve heyecanlarını paylaşacak. 💙 Deniz aşığı kadınlar kaçırmasın!

9 Mart

Alpay Erdem – Mabolla Bodrum

Alpay Erdem, stand-up gösterisi “Kop Gel Gül Git” ile 9 Mart Pazartesi akşamı saat 21.00’da; Cafer Paşa Caddesi’nin sevdiğimiz mekanlarından Mabolla Bodrum‘da. 🎙️ Etkinliğin ücretsiz olduğunu not düşelim. 🍻

Bodrum Mart

11-14 Mart

Bodex 5. Bodrum Turistik İşletmeler Donanımı Fuarı

Yüzlerce markayı bir araya getiren Bodex Bodrum Turistik İşletmeler Donanımı ve Gıda İhtisas Fuarı, bu yıl 11-14 Mart tarihleri arasında, Herodot Kültür Merkezi‘nde gerçekleşiyor. Bodrum turizm sektörünün toplanacağı fuarı, meraklıları kaçırmasın.

Bodex

13 Mart

mi’ akustik – mi’ Room

mi’ AKUSTİK geceleri, mi’ ROOM sahnesinde devam ediyor! 🤗 4 farklı sesin, 4 farklı enstrümanla buluşarak, eski-yeni şarkılarla Doğu ve Batı müziğini harmanlandığı mi’ Akustik gecesi, 13 Mart Cuma günü saat 21:30’da; biletler Biletix‘te ve etkinlik günü kapıda. 🎶

Bodrum Mart

13 Mart

Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2019 kış sezonunda çok kısa bir süre sahnelenen “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası” oyununu yaz turnesi öncesi yeniden Bodrumlular ile buluşturuyor. 13 Mart Cuma akşamı saat 20.00’da, Herodot Kültür Merkezi‘nde; biletler şurada.

⚠️ Bu etkinlik, Bodrum Belediyesi’nin kapalı alanlarda düzenlenen tüm etkinliklerini, Corona salgını nedeniyle 1 Mayıs 2020’e kadar durdurma kararıyla iptal edilmiştir.

Bodrum Mart

13 Mart

Bengü Beker – Mandalin

Bengü Beker, 13 Mart Cuma akşamı Bodrum’un en güzel manzaralı sahnesi Mandalin‘de. 😇 Rezervasyon yaptırmayı unutmayın. 🍻

14-15 Mart

Bodrum Acı Ot Festivali

Bodrum Acı Ot Festivali, 14-15 Mart tarihleri arasında 3. kez gerçekleşiyor; Ege’nin lezzetli ve şifalı yöresel otları, doğal yöresel ürünler ile yapılmış tarifler ve tabii kültürel aktiviteler-eğlenceler hafta sonu boyunca Ortakent Köy İçi‘ni şenliğe çeviriyor. 💚 Ayrıntılı bilgi ve program için web sitesini inceleyebilir; geçen seneki festivalden rengarenk görüntüler için aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.👇

📌 İlgili Yazı: Bodrum Acı Ot Festivali 2019

Bodrum Acı Ot Festivali

17 Mart

Ahududu – Herodot Kültür Merkezi

Dünyanın en çok oynanan komedilerinden biri olarak tiyatro tarihine geçen “Ahududu”, Tiyatrokare yorumuyla, 17 Mart Salı akşamı Herodot Kültür Merkezi‘nde; biletler Biletix‘te.

⚠️ Bu etkinlik, Bodrum Belediyesi’nin kapalı alanlarda düzenlenen tüm etkinliklerini, Corona salgını nedeniyle 1 Mayıs 2020’e kadar durdurma kararıyla iptal edilmiştir.

Bodrum Mart

18 Mart

Yüzyüzeyken Konuşuruz – Mandalin

Türkiye’nin en sevilen yeni nesil alternatif gruplarından Yüzyüzeyken Konuşuruz, 18 Mart Çarşamba akşamı Bodrum Mandalin sahnesinde; biletler Biletix’te. 🎸

⚠️ Etkinlik iptal olmuştur.

20-21-22 Mart

Frutti Di Mare Deniz Mahsulleri Günleri – Red Pan Pizzeria

Yenilenen menüsüyle İtalyan ve Akdeniz mutfağı aşıklarının gözlerinde kalpler yakan Red Pan Pizzeria, bu ay da lezzet dolu etkinliklerle karşımızda! 😍 20-21-22 Mart tarihlerinde, Şef Musa Benli’nin sunumuyla gerçekleşecek Frutti Di Mare & Deniz Mahsulleri günleri, ayın kaçmazlarından. 👌 Bodrum Kalesi manzaralı, denize sıfır, nefis bir yemek için rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

📌 İlgili Yazı: Bodrum’da Pizza ve İtalyan Mutfağının Denize Sıfır Adresi: Red Pan Pizzeria

Bodrum Mart

23 Mart

Azizname – Herodot Kültür Merkezi

Aziz Nesin‘in öykü ve taşlamalarından, Yücel Erten tarafından sahneye uyarlanan “Azizname”, 23 Mart Pazartesi akşamı Bodrum Herodot Kültür Merkezi sahnesinde. Biletler için tıklayın.

⚠️ Bu etkinlik, Bodrum Belediyesi’nin kapalı alanlarda düzenlenen tüm etkinliklerini, Corona salgını nedeniyle 1 Mayıs 2020’e kadar durdurma kararıyla iptal edilmiştir.

27 Mart

Batakhane Güzeli – Herodot Kültür Merkezi

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu‘nun müzik, dans ve eğlence dolu komedisi Batakhane Güzeli, hala izlemeyenler için 27 Mart Cuma akşamı saat 20:00’da bir kez daha Herodot Kültür Merkezi‘nde. 🎶

⚠️ Bu etkinlik, Bodrum Belediyesi’nin kapalı alanlarda düzenlenen tüm etkinliklerini, Corona salgını nedeniyle 1 Mayıs 2020’e kadar durdurma kararıyla iptal edilmiştir.

27-29 Mart

Kayıp Kütüphaneler – The Karia Hub

Bodrum’un en yeni ve en tatlı sosyal girişimlerinden Komünite Bodrum‘un, “kültürel ve ortak yaratım alanı”  The Karia Hub‘daki ilk etkinliği; Abigail Reynolds‘un İpek Yolu üzerinde yer alan ve çeşitli sebeplerle yok olmuş kütüphaneler üzerine hazırladığı “Kayıp Kütüphaneler” projesi. 👏 27 Mart Cuma günü gerçekleşecek film gösterimini, ödüllü sanatçının da katılacağı söyleşi izleyecek; sergi 28-29 Mart günleri boyunca devam edecek. 🎥 British Council’in Kültürde Kadın Gücü destek programı iş birliği ile gerçekleşen etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi edinmek ve Komünite Bodrum ile tanışmak için Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

⚠️ Bu etkinlik Corona salgını nedeniyle ertelenmiştir.

Komünite Bodrum

devam edecek

Bodrumluculuk aylık etkinlik rehberi her hafta yepyeni etkinliklerle güncelleniyor. Mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinliklerinizi [email protected] adresinden paylaşabilirsiniz.

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.