Bodrum Kasım Etkinlikleri

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Bodrum’da son yılların en sıcacık sarı yazlardan birini geçirdiğimiz bir ekim ayının ardından, kasım yağmurlarıyla birlikte nihayet sobaları-şömineleri yakıyoruz; çok özlediğimiz Bodrum kışını kocaman bir hevesle karşılıyoruz! 😍 Son tatilcilerimizi de uğurlayıp “biz bize” kaldığımıza göre, buyursunlar Bodrum kasım etkinliklerinin bol tiyatro, konser, sergi, spor ve biraz da “zeytin” dolu menüsüne… 🤗

1 Kasım

mi’Akustik – mi’ Gallery

Geçtiğimiz kış boyunca farklı konseptlere ev sahipliği yaparak kalbimizi kazanan mi’Gallery, 1 Kasım Cuma akşamı saat 22.00’da mi’Akustik ile müzik şölenine kaldığı yerden devam ediyor. 🎶 Fuat Kılıç Aslan, Yiğit Arat, Tuğçe Karaoğlan ve Kemal Ekici’nin sahneyi paylaşacağı mi’Akustik gecesinin biletleri Biletix’te.

📌 İlgili Yazı: Bodrum’un Yeni Nesil Etkinlik Merkezi: Mi’Gallery

Bodrum Kasım

1 Kasım

Varsa Yoksa – Kule Rock City

Kule kış konserlerinden devam! 🎸 Varsa Yoksa, 1 Kasım Cuma akşamı yeniden Kule Rock City sahnesinde…

Bodrum Kasım Etkinlikleri

1 Kasım

Bora Öztoprak ile Sadece 90’lar – Mandalin

90’lara doyamayanlar buralarda mı? 😎 Bora Öztoprak, “Sadece 90’lar” teması ile, 1 Kasım Cuma akşamı Mandalin sahnesinde! 🎤 Rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Bodrum Kasım Etkinlikleri

1-3 Kasım

Bafa’da Zeytin Hasadı

Agora Pansiyon, zeytinin unutulan özelliklerini en baştan keşfetmek ve organik zeytinyağı hasadını deneyimlemek isteyenleri, Bafa Gölü’nün kıyısındaki zeytinliğine davet ediyor. Zeytincilik ve sürdürülebilir tarım üzerine sohbetler, hasat ve sıkım süreçleri, atölyeler, tadımlar, zeytinyağlı yemekler, köy kahvaltıları ve tabii bol bol gezi ile dolu bir mini hafta sonu tatili geçirmek isterseniz, ayrıntılar etkinlik sayfasında.

Bodrum Kasım Etkinlikleri

2-3 Kasım

Milas Zeytin Hasat Şenliği

Geleneksel Milas Zeytin Hasat Şenliği, bu yıl altıncı kez, 2-3 Kasım tarihlerinde düzenleniyor. “Tane tane lezzet, damla damla sağlık” sloganıyla yola çıkan Milas 6. Zeytin Hasat Şenliği‘nde, zeytinyağlı yemek yarışmaları, tadım eğitimleri, Ağaçlıhöyük mahallesinde zeytin hasadı, yöresel oyunlar ve sergi gibi etkinlikler halka açık ve ücretsiz. Program şurada; yolunuz düşerse mutlaka uğrayın. 😇

Bodrum Kasım Etkinlikleri

2 Kasım

Tek Evimiz Dünya

Bahçeşehir Koleji, “Tek Evimiz Dünya” sloganıyla, Türkiye’nin kıyı illerinde bulunan tüm kampüslerinde, daha temiz bir dünya için evine sahip çıkıyor. 💙 Etkinliğin Bodrum ayağı, 2 Kasım Cumartesi günü saat 10:00-12:00 arasında gerçekleşiyor; İçmeler Yelken Kulübü kıyısı hep birlikte temizleniyor. 😇

Bodrum Kasım Etkinlikleri

2 Kasım

Retro Bir Hareket: KÜF – Mas Sanat ve Tasarım Galerisi

Eserlerinde retro ve vintage tarzı benimsemiş olan Aycan Yalova Madran, açılışı 2 Kasım Cumartesi saat 18:30’da gerçekleşecek “Küf” resim sergisi ile 22 Kasım’a kadar Midtown Mas Sanat ve Tasarım Galerisi‘nde. 🎨

3 Kasım

“Küçükse güzeldir” – Hey Joe Bodrum

Haldun Genç‘in mini Bodrum evlerinden oluşan sergisi “Küçükse güzeldir”, 3 Kasım Pazar günü saat 16:00’da gerçekleşecek açılış kokteyli ile, Bitez’in en yenilerinden Hey Joe‘da. 🤗 Sergiyi 30 Kasım’a kadar gezebilirsiniz.

Hey Joe Bodrum

3 Kasım

Etrim Köy Panayırı

3 Kasım Pazar günü, 11.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan, köy kadınlarının ürünlerinin buluşacağı ve elde edilecek gelirin yine köy kadınlarına destek olacağı Etrim Köy Panayırı, Etrim’i keşfetmek için nefis bir fırsat. 😇

4 Kasım

Frida – Herodot Kültür Merkezi

“Frida”, ilham verici hikayesi ve Melike Aslı Kılan‘ın performansı ile, 4 Kasım Pazartesi akşamı saat 20:00’da Herodot Kültür Merkezi‘nde. Biletler Biletix’te ve İmge Kitabevi’nde.

Bodrum Kasım Etkinlikleri

8 Kasım

Karımın Kocası – Tiyatro Ak’la Kara Bodrum

Konacık Kale İş Merkezi’ndeki yepyeni Sanat Sokağı‘nda perde açan Tiyatro Ak’la Kara‘nın ilk oyunu “Karımın Kocası”; 8 Kasım, 15 Kasım ve 22 Kasım Cuma akşamları saat 20:30’da seyirci ile buluşuyor. Biletler şurada.

Tiyatro Ak'la Kara Bodrum

8 Kasım

Moğollar – Mandalin

Türkiye’de Anadolu Rock’ın en önemli temsilcisi olan Moğollar, 8 Kasım Cuma gecesi efsaneleşmiş şarkılarıyla Mandalin sahnesinde. 🤩

8-9 Kasım

Oasis Doğal Ürünler Pazarı

8-9 Kasım tarihleri boyunca 12.00-20.00 saatleri arasında, Oasis Sümbül Sokak’ta, birbirinden nefis ürünlerin yer alacağı Doğal Ürünler Pazarı ile lezzete yolculuk başlıyor. 🌿 Uğramak şart.

📌 İlgili Yazı: Bodrum Pazarları

11 Kasım

Tamamla Bizi Ey Aşk – Herodot Kültür Merkezi

Ali Poyrazoğlu‘nun kitabından yola çıkarak yazdığı interaktif güldürü “Tamamla Bizi Ey Aşk”, 11 Kasım Pazartesi akşamı saat 20:30’da Herodot Kültür Merkezi‘nde; biletler Biletix’te.

Bodrum Tiyatro

20 Kasım

Cihan Talay Stand Up – mi’ Gallery

mi’ Gallery‘nin BKM Mutfak etkinlikleri bu kış tam gaz devam ediyor; kasım ayının ilk gösterisi 20 Kasım Çarşamba akşamı saat 22:00’da gerçekleşecek Cihan Talay Stand Up Show oluyor. 🎙️ Kahkaha dolu geceler 23 Kasım‘da Okan Çabalar; 30 Kasım‘da Özgür Turhan stand up gösterileri ile devam edecek; biletler Biletix’te.

22 Kasım

Zakkum – Mandalin

Zakkum, 22 Kasım Cuma gecesi, Bodrum’un en güzel manzaralı sahnesi Mandalin‘de; biletler kapıda ve Biletix’te. 🎶

Bodrum Kasım Etkinlikleri

22 Kasım

Karsanat – Tınıların Büyüsü

Arpist Yonca Özkan Bilenoğlu ve Gitarist Bekir Küçükay, farklı kültürlerde yetişen bestecilerin orijinal eserleri ile, 22 Kasım Cuma akşamı saat 20:30’da Herodot Kültür Merkezi‘nde. 🎶

22-23 Kasım

Aydem Bodrun Ultra Maratonu

Aydem Bodrun Ultra Maratonu; 22 Kasım’da Bodrum Belediye Meydanı ve Trafo Cafe‘de gerçekleşecek etkinliklerle başlayacak; 23 Kasım sabahı ise 6K, 10K, 23K ve 60K heyecanlarına ek olarak, Bahçeşehir Koleji Çocuk Koşusu ile festival tadında bir koşu deneyimi yaşatacak. 🤩 Bodrun Ultra‘da koşmak; Bodrum’u koşarak hissetmek ve keşfetmek için www.bodrun.org adresinden kayıt oluşturabilirsiniz. 🏃

Aydem Bodrun Ultra Maratonu

Aralık Bonusu

TEDxBodrum

Bodrum’daki ilk TEDx etkinliği, “Kültürel Hegemonya” teması ile, 8 Aralık Pazar günü TED Bodrum Koleji Konferans Salonu‘nda gerçekleşiyor. 🤗 Sahneyi 12 konuşmacı ve 2 canlı performansın paylaşacağı; amacı sadece bir konferans yapmak değil, aynı zamanda bir komünite yaratmak olan etkinliğin sınırlı sayıdaki biletlerini şimdiden kapmak için tıklayabilir; ayrıntılı bilgi ve program için web sitesini inceleyebilirsiniz.

TEDxBodrum

devam edecek

Bodrumluculuk Etkinlik Rehberi, her hafta yepyeni etkinliklerle güncelleniyor.🎈Yeni içeriklerin posta kutunuza gelmesini isterseniz, mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinliklerinizi [email protected] adresinden paylaşabilirsiniz.

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.