Bodrum Kasım Etkinlikleri

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Bodrum’da kasım ayına da pırıl pırıl bir güneşle, bize deniz kenarında geçirdiğimiz pazar günleri ısmarlayan sarı yazla, harika bir giriş yaptık. 💛 Havamız suyumuz hala nefis olsa da, önümüzdeki haftalarda Bodrum’un o çok özlediğimiz kışı yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlayacak; ve etrafımızı nihayet bir o kadar özlediğimiz kışlık etkinlikler saracak. 🤗 Bodrum kasım etkinlikleri menümüzde şimdiden bol bol tiyatro, konserler, festivaller, gastronomi etkinlikleri, yeni sezonda yeni bir hobi edinmek isteyenlere yönelik atölyeler ve çok daha fazlası var. Buyursunlar…

1-4 Kasım

Dragon Sonbahar Serisi

Dragon Sonbahar Serisi III. Yarış Açık Türkiye Şampiyonası, 1 Kasım Perşembe günü 12:00’da verilecek ilk start ile başlıyor. ⛵ 1-4 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek yarışlar, 4 Kasım Pazar günü saat 17:00’da, Marina Yacht Club‘da gerçekleşecek ödül töreni ile sona erecek. 🏆 1 Kasım Perşembe akşamı 18:30’da, yine Marina Yacht Club‘da düzenlenecek Barbekü Partisi’ni de not düşüyoruz; ayrıntılar için sizi BAYK’ın etkinlik sayfasına alıyoruz.

Bodrum Kasım Etkinlikleri

2 Kasım

Therapy Mini Bar Açılış Partisi

Renklendirdiği partilerle tanıştığımız Therapy‘nin artık bir mini barı var. 😊 2 Kasım Cuma akşamı, saat 20:19’dan itibaren kapılarını açacak olan Therapy Mini Bar, Tekilacılar Sokağı’nın arkasında. 📍 Tüm Therapy dostları davetli, uğramak şart.

Bodrum Kasım Etkinlikleri

2 Kasım

Tansel Karaduman – Mandalin

Bodrum’un en güzel manzaralı sahnesi Mandalin Bar‘ın kasım menüsünde, 2 Kasım Cuma akşamı gerçekleşecek Tansel Karaduman konseri ile, 9 Kasım Cuma akşamı gerçekleşecek Rubato konseri var. 🎤 Rezervasyon önemli.

Bodrum Kasım Etkinlikleri

2-3 Kasım

TED Bodrum Koleji II. Uluslararası Zeytin Festivali

Bu yıl 2. kez gerçekleşecek TED Bodrum Koleji Uluslararası Zeytin Festivali, 2-3 Kasım tarihlerinde İspanya, İtalya, Bosna Hersek ve Yunanistan’ın da aralarında bulunduğu zeytin diyarı ülkeleri, harika bir kültür buluşmasında bir araya getiriyor. 👍 3 Kasım Cumartesi günü halka açık şenlik alanının kurulacağı festivalde; kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerin sunulduğu stantlar,  zeytin ve zeytinyağı tadımları, zeytinli yöresel lezzetler yer alacak. Tam da mevsiminde, zeytin ağaçları altında harika bir gün geçirmek için uğramak şart. 😍

Bodrum Kasım Etkinlikleri

3-4 Kasım

BODFAD Fujifilm Bodrum Sokak Fotoğrafçılığı X-Workshop

Fujifilm Eğitim Merkezleri‘nin başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde gerçekleştirdiği, aşırı keyifli sokak fotoğrafçılığı eğitimleri, ilk kez Bodrum sokaklarında! 🤗📷 BODFAD‘ın düzenlediği, cumartesi ve pazar sabahı Kumbahçe Belediye Cafe‘den başlayacak atölyelerde; Fujifilm X serisi fotoğraf makinelerini ve lenslerini gönlünüzce deneyebilir, sokak fotoğrafçılığı ve sokak fotoğrafçılığında ekipman seçimi hakkında ipuçları alarak harika kareler yakalayabilirsiniz. 😎 Hazır kış sezonu gelmişken yeni bir hobi edinmek isteyenler için ayrıntılar şurada.

Bodrum Kasım Etkinlikleri

3-4 Kasım

5. Milas Zeytin Hasat Şenliği

Kış sezonu açıldıysa, yöresel festivaller de başlasın. 🤗 Milas zeytin ve zeytinyağının tanıtımı amacıyla bu yıl 5. kez düzenlenecek Milas Zeytin Hasat Şenliği, 3-4 Kasım tarihlerinde tüm Bodrum’u Milas‘a davet ediyor. Yöresel etkinliklere ek olarak; zeytinyağı tadımlarının, sergi ve stantların, eğlenceli yarışmaların, çocuklara yönelik etkinliklerin ve bol müziğin olacağı şenliklere yolunuzu düşürmeye çalışın. 😇

Bodrum Kasım Etkinlikleri

4 Kasım

Kadın Kafası – Bodrum Herodot Kültür Merkezi

Her Aşk Biraz Komiktir ve Arabesk Müzikali oyunlarının yazarı İrfan Kangı’nın, kadınların gücünü naif ve esprili bir dille anlatan romantik-komedi türündeki oyunu “Kadın Kafası”, 4 Kasım Pazar akşamı saat 20:30’da, Herodot Kültür Merkezi‘nde; biletler şurada.

Bodrum Kasım Etkinlikleri

8 Kasım

Notre Dame’in Kamburu – Bodrum Herodot Kültür Merkezi

Victor Hugo’nun ölümsüz eseri, Notre Dame’in Kamburu müzikali Bodrum’da; 8 Kasım Perşembe akşamı saat 20:30’da Herodot Kültür Merkezi‘nde. Biletleri tükenmeden kapmak için Biletix‘e koşabilirsiniz.

Bodrum Kasım Etkinlikleri

9 Kasım

Edebiyat Manzaraları – Manastır Otel

“Edebiyat Manzaraları”, Manastır Otel’de başlıyor; Nebil Özgentürk 9 Kasım Cuma akşamı ilk konuğu Zülfü Livaneli‘yi ağırlıyor. 📚 Saat 18:00’da edebiyat, hayat ve Türkiye üzerine sohbetle başlayacak etkinlik, 20:00’dan itibaren yemekle devam edecek. Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için şuraya.

9-18 Kasım

Hanri Benazus Oasis’te

Hanri Benazus‘un özel koleksiyonundan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Fotoğrafları Sergisi ve Hanri Benazus kitapları imza günü 9-18 Kasım 2018 tarihleri arasında Oasis Hurmalı Cadde‘de. 🇹🇷 Mutlaka uğrayın.

10 Kasım

Bodrum Belediyesi Atatürk’ü Anma Programı

Bodrum Belediyesi’nin düzenlediği 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı, saat 08:45’te Bodrum Belediye Meydanı‘nda gerçekleşecek Çelenk Sunma töreni ile başlıyor; saat 10:30’dan itibaren Herodot Kültür Merkezi‘nde devam ediyor.❤️🇹🇷 Saygı ve özlemle anıyoruz…

10 Kasım

Yoga Class – Spektr Boutique Hotel & Spa

Yalıkavak favorilerimizden Spektr Boutique Hotel & Spa, sonbahar sakinliğiyle kalbimizi çalan bahçesinde yoga derslerine başlıyor. 🧘🏼‍♀️ 10 Kasım Cumartesi günü 16:00-17:30 saatleri arasında, Yoga Akademisi iş birliği ile gerçekleşecek yoga ve meditasyon etkinliğine katılanlar, gün boyunca Spektr Spa tesislerinden de yararlanabilecek. Spektr Spa ile ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki yazımıza göz atabilir👇, ayın diğer etkinlikleri için Instagram hesabını takibe alabilirsiniz.

📌 İlgili Yazı: Yalıkavak’ta Butik Bir Huzur Adresi: Spektr Hotel Bodrum

15 Kasım

Baskının Öyküsünden İpek Baskı Uygulamasına – MAS Akademi

İstanbul Modern Sanat Müzesi sanatçılarından Ardan Özmenoğlu, “Özgün Baskının Öyküsünden İpek Baskı Uygulamasına” atölyesi ile, 15 Kasım Perşembe günü 17:30’da MAS Akademi’de. Tarih öncesi dönemlere uzanan baskı tekniklerinden çağdaş sanattaki örneklere, Türkiye’de bu tekniklerin gelişmesine katkıda bulunmuş bazı sanatçılara ve çalışmalarına uzanacak atölyede; tekstil sanayii, grafik sanatlar ve baskı resim çalışmaları başta olmak üzere, sayısız kullanım alanı olan “ipek baskı” tekniğini deneyimleme olanağı yakalayacaksınız. 👍 Yeni sezonla birlikte yeni hobilerin peşine düşenler kaçırmasın.✌️

16 Kasım

Sesler ve Harfler – MAS Akademi

MAS Akademi’den devam: Sevilen oyuncu Beyti Engin ve müzisyen Çağrı Çetinsel’in interaktif formattaki müzikli şiir dinletisi “Sesler ve Harfler”, 16 Kasım Cuma günü saat 19:30’da Bodrum’la buluşuyor! 🎶 Birbirinden renkli kültür-sanat etkinliklerini ve yaratıcı atölyeleri Midtown’da tek çatı altına toplayan MAS Akademi’ye yolunuz henüz düşmediyse bu iki harika etkinliği fırsat bilebilir; ayın diğer etkinlikleri için Instagram hesabını takibe alabilirsiniz. ❤️

18 Kasım

Lezzetli Sohbetler Serisi – Bodrum Mandalini

Bodrum’da gastronomi turizmini birbirinden şık ve tabii birbirinden lezzetli etkinliklerle canlandıran Bodrum Gastronomi Topluluğu, kış sezonuna mis gibi Bodrum Mandalini kokan, çok özel bir etkinlikle giriş yapıyor. 😍 18 Kasım Pazar günü, 15:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek etkinlikte, Bodrum Yadigarı‘nın bahçesinde Erman Aras‘ın anlatımıyla mandalin hasadının nasıl yapıldığını öğrenirken, mandalinalı atıştırmalıkların ve kokteyllerin tadını çıkaracağız. 🧡 Mandalina ağaçları arasında geçecek harika bir gün için rezervasyon şart; ayrıntılı bilgi etkinlik sayfasında.

⚠️ Güncelleme: Etkinlik hava koşulları nedeniyle ertelendi.

Bodrum Kasım Etkinlikleri

23-24 Kasım

Bodrun Ultra Maratonu

Koşularımızı, maratonlarımızı bitti mi sanmıştınız? 😋 “Kasımda BodRun başkadır” diyen BodRun Ultra Maratonu, 24 Kasım Cumartesi günü gerçekleşiyor; 10K, 23K, 55K ve 100K olmak üzere dört farklı kategoride Bodrum’u tepe tepe koşmaya hazırlanıyor. 🏃🏃 23 Kasım Cuma günü saat 20:00’da Trafo’da gerçekleşecek Makarna Partisi, 24 Kasım 09:30’daki Bahçeşehir Koleji Çocuk Koşusu gibi etkinliklerle şenlenecek olan maratona son kayıt tarihinin 15 Kasım olduğunu not düşelim ve ayrıntılı bilgi için sizi web sitesine yönlendirelim.

bodrum kasım

27 Kasım

Gümüşlükspor Destek Konseri – Roxy İstanbul

Yanlış okumadınız; 3 yıldır yayınladığımız etkinlik rehberimizde ilk kez bir İstanbul etkinliğiyle karşınızdayız. 🤗 Gümüşlükspor Bodrum’dan geliyor; Bodrum aşıkları Gümüşlük köyü çocuklarının spor eğitimine destek olmak için 27 Kasım‘da Roxy‘de buluşuyor! Biletlerini Roxy ofisinden ve kapıdan alabileceğiniz destek konserinde; Birsen Tezer‘den Jehan Barbur‘a, Luxus‘tan Sattas‘a, Melis Danişmend‘den Nükhet Duru‘ya, Bodrum konserleriyle de muntazaman kalbimizi çalan çook sayıda müzisyen sahne alacak. 😍 (Tam listeyi aşağıdaki afişten inceleyebilir; Gümüşlükspor ruhuyla tanışmamızın 2015 tarihli hikayesini aşağıdaki yazıdan okuyabilirsiniz 😇) Desteklerinizi bekleriz! 💛🖤

📌 İlgili Yazı: Siyah – Sarı – Balık – Rakı

29 Kasım

Zuhal Olcay – Herodot Kültür Merkezi

Bodrum sahnelerine en çok yakışan isimlerden biri olan Zuhal Olcay, 29 Kasım Perşembe akşamı saat 21:00’da bu kez Herodot Kültür Merkezi‘nde. ❤️ Biletler Biletix‘te.

bodrum kasım

devam edecek

Bodrumluculuk aylık etkinlik rehberi her hafta yepyeni etkinliklerle güncelleniyor. Mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinliklerinizi [email protected] adresinden paylaşabilirsiniz.

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.