Bodrum Eylül Etkinlikleri

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Bodrum’un en güzel zamanı dediğimiz, burada yaz-kış yaşayanlar olarak gün saymayı bitiremediğimiz eylül ayı, birbirinden nefis etkinlikler, konserler, festivaller ile geliyor; “yaz bitti” sananlara inat Bodrum’un en sevdiğimiz sezonu açılıyor! 💛🌴☀️🏄 Bu listeyi her hafta güncellediğimizi ve yeni eklenen etkinlikleri kaçırmamak için mini bültenimize şuradan kayıt olabileceğinizi bir kez daha hatırlatıyoruz; ve hazırsak derhal Bodrum eylül etkinliklerine koşuyoruz! 🎶

1-9 Eylül

Bodrum Caz Festivali

Bodrum Caz Festivali, 1-9 Eylül tarihlerinde 3. kez gerçekleşiyor; festivalin 2019 teması olan “Saz ve Caz”, müziğin en evrensel formlarından biri olan cazı; ney, kanun, zurna, klarnet, darbukanın etnik tınılarıyla buluşturuyor. 🎶 1 Eylül Pazar akşamı, Bodrum Kalesi sahnesindeki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Deniz Yıldızları Caz Orkestrası feat. Hüsnü Şenlendirici konseriyle başlayacak festivalin ayrıntılı programını web sitesinden inceleyebilirsiniz. 🎷

Bodrum Caz Festivali

1 Eylül

Selda Bağcan – Bodrum Antik Tiyatro

Türkiye’nin en güçlü seslerinden Selda Bağcan, birbirinden özgün tarzlarıyla Sonat Bağcan, Serenad Bağcan ve Seda Bağcan ile, 1 Eylül Pazar akşamı Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde. Biletler için tıklayın.

Bodrum Eylül Etkinlikleri

2 Eylül

Anadolu Efes katkılarıyla: Zengin Mutfağı

Şener Şen’i 14 yıl sonra tiyatro seyircisi ile buluşturan “Zengin Mutfağı”, yaz turnesinin son ayağı ile 2 Eylül akşamı yine Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde; biletler şurada.

Bodrum Eylül Etkinlikleri

2 Eylül

Dimitri Vassilakis Quartet

Bodrum Caz Festivali bu yıl aynı zamanda Rodos Caz Festivali‘nin kardeş festivali olarak karşımıza çıkıyor; Dimitri Vassilakis Quartet karşı kıyıdan Off Gümüşlük Sahnesine geliyor. 🇬🇷 OTO-Trip konseri ile başlayacak gecenin biletleri için tıklayın.

📌 İlgili Yazı: Yeni Başlayanlar İçin Rodos

Bodrum Caz Festivali

4-17 Eylül

Bağdagül Demirtürk Resim ve Seramik Sergisi

Bodrum Gümüşlük’teki atölyesinde ürettiği çalışmaları, Türkiye’nin ve dünyanın farklı köşelerinde yer bulan  Bağdagül Demirtürk, resim ve seramik sergisi ile 17 Eylül’e kadar Milta Marina Osmanlı Tersanesi‘nde.

5 Eylül

Taksim Trio – Mandalin

Hüsnü Şenlendirici, İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan, Taksim Trio projeleri ile 5 Eylül Perşembe gecesi, Bodrum’un en güzel manzaralı sahnesi Bodrum Mandalin‘de. 🎶 Rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Bodrum Eylül Etkinlikleri

6 Eylül

Teoman – Bodrum Antik Tiyatro

Teoman, bağıra çağıra söylemek için sabırsızlandığımız parçalarıyla, 6 Eylül Cuma akşamı saat 21:00’da Bodrum Antik Tiyatro‘da; biletler şurada. 🎸

Bodrum Eylül Etkinlikleri

6-7-8 Eylül

Cup’ışalım mı?

Türkiye’nin en kapsamlı ve en eğlenceli deniz festivali “Cup’ışalım mı?”, eylül ayında yine her zamanki evinde, D-Marin Turgutreis‘te. ⛵ 6 eylül akşamı açılış konseri ile başlayacak eğlenceyi; 7 Eylül Cumartesi sabahı Gümüşlük‘ten start alacak, Türkiye’nin tek uzun rotalı SUP yarışı izleyecek. Denizdeki kapışmaların, karada happy hour etkinlikleri ve partilerle renkleneceği yarış hakkında tüm ayrıntılar web sitesinde.

Bodrum Eylül Etkinlikleri

6-7-8 Eylül

5. Bodrum Karaova Bağbozumu Şenliği

Eylül ayının gelişiyle beraber, lokal festivallerimiz de başlıyor. 🎈 Bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Karaova Geleneksel Bağbozumu Şenlikleri, 6 Eylül Cuma akşamı Kumbahçe Meydanı’ndaki kortej yürüyüşü ile açılacak; Mumcular Kalem Parkı, Mumcular Merkez Atatürk Meydanı ve Dörttepe Köyü’nde düzenlenecek birbirinden renkli etkinliklerle, Karaova değerleri tanıtılacak. Ayrıntılı program için Karaova Derneği web sitesini takipte tutabilirsiniz. 🍇

Bodrum Karaova Şenliği

7 Eylül

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars feat. Buzuki Orhan

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars feat. Buzuki Orhan konseri, Bodrum Caz Festivali kapsamında 7 Eylül akşamı Bodrum Kalesi sahnesinde; biletler Biletix’te.

Bodrum Eylül Etkinlikleri

11-12 Eylül

Kantocu – Bodrum Kalesi

Usta tiyatrocu Haldun Dormen‘in yazıp yönettiği Kantocu müzikali, 11-12 Eylül akşamları saat 21:00’da Bodrum Kalesi sahnesinde. 💃 Biletler için tıklayın.

13-15 Eylül

Bodrum Kraft Yaşam Festivali

Ayın en sabırsızlıkla beklediğimiz etkinliklerinden Kraft Yaşam Festivali, 13-14-15 Eylül hafta sonu boyunca Ortakent Yahşi Cafe Müskebi Yalısı’nda. 🍻🎉 Türkiye’deki kraft bira marka ve üreticilerinin buluşacağı; ürün ve yemek stantları, özel markaların tadımları, DJ performanslar, canlı gösteriler ve konserlerle şenlenecek festivalin biletlerini şuradan kapabilirsiniz. 😎 Kaçmaz!

Bodrum Kraft Yaşam Festivali

14 Eylül

Zamansız Şarkılar Konseri

14 Eylül Cumartesi saat 21.00’da Bodrum Antik Tiyatro’da gerçekleşecek 7. Geleneksel C-majör İş’ten Sesler Korosu Konseri‘nde, bu kez şarkılar Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı yararına söylenecek. 😇 Koro şefliğini Özlem Abacı’nın üstlendiği Zamansız Şarkılar Konseri‘nde sahne olacak isimler ve biletler için tıklayın.

Bodrum Eylül Etkinlikleri

19-27 Eylül

9. Bodrum Türk Filmleri Haftası

Türk filmlerini sadece Bodrum’la değil, sevgili komşumuz Kos Adası‘yla da buluşturan; Ege’nin en keyifli etkinlikleri arasında anılmaya başlanan Bodrum Türk Filmleri Haftası, 19-27 Eylül tarihleri arasında 9. kez sinema severlerle buluşuyor. 🎬 2018 – 2019 yılında gişeye adını yazdırmış filmlerin gösterimlerinin, Türkiye’nin önemli sinemacılarına takdim edilecek emek ödülleri ile taçlanacağı festivalin ayrıntıları web sitesinde.

Bodrum Türk Filmleri Haftası

22 Eylül

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü’nde, aynı anda sayısız şehirde gerçekleşen; ayın en tatlı, en süslü etkinliği Süslü Kadınlar Bisiklet Turu22 Eylül Pazar günü saat 17:00’da başlayacak; Bodrum caddeleri yeniden festival olacak. 🚲🎈 Çevreye, bisiklete ve kadına saygıyı vurgulamak isteyen herkesin davetli olduğu etkinliğin ayrıntıları için tıklayın. 😇🌸

Bodrum Süslü Kadınlar Bisiklet Turu

22 Eylül

Zeki Müren Anma Konseri

Gökhan Sezen ve saz ekibi eşliğinde gerçekleşecek, sunuculuğunu Arzu Gül ve İlyas Yılmaz’ın üstleneceği Zeki Müren’i Anma Gecesi, 22 Eylül Pazar akşamı saat 20:00’da Bodrum Antik Tiyatro‘da! 🎶 Ayrıntılı bilgi ve biletler için tıklayın.

28 Eylül

Rixos Olive Fest

Rixos Premium Bodrum‘un 4. kez düzenlediği, “yılın en doğal festivali” Rixos Olive Fest, 28 Eylül Cumartesi günü gerçekleşiyor. ❤️ Zeytin ağaçlarından zeytin toplama, ellerinizle topladığınız zeytinlerden soğuk-sıkım zeytinyağı üretme, Ege’nin meşhur zeytinyağlı yemeklerinden tadımı, en iyi zeytinyağlı yemek yarışması, Ege müzikleri eşliğinde yöresel danslar gibi harika etkinliklerle taçlanacak, eşsiz bir gün için şuradan rezervasyon yaptırabilir veya biletinizi Biletix’ten kapabilirsiniz. 🤗🎈

devam edecek

Bodrumluculuk aylık etkinlik rehberi her hafta yepyeni etkinliklerle güncelleniyor. Mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinliklerinizi mektup@bodrumluculuk.com adresinden paylaşabilirsiniz.

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.