Haziranda Bodrum’da Gerçekleşecek Kesinlikle Kaçmaz Etkinlikler

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Bodrum’un haziran ayı menüsünde bir sürü konser, aralarından seçim yapmakta zorlandığımız sergiler, sezonun gelmesiyle başlayan nefisler nefisi festivaller, şenlikler ve çok daha fazlası var. 💙 Bodrum’da yaşayanlar zaten yaşadı da, Bodrum’a tatile gelecek olanlar da programa göz atmayı ihmal etmesin; hatta mümkünse tatillerini seçtikleri etkinliklere göre organize etsin derim… 😇

Ayın Favorisi

MindBody Festival Bodrum – Xuma Village Yalıkavak

Sağlıklı yaşamın bir hayat tarzı olduğunu düşünenlerin favori festivali MindBody Festival, İstanbul’un ardından, 17-18-19 Haziran tarihlerinde Yalıkavak Xuma‘da! Festivalde; yoga, meditasyon, sağlıklı beslenme gibi alanlarda ilham verici aktiviteler ve uygulamalara doyacağımız, dolu dolu 3 gün bizi bekliyor. MindBody Festival Bodrum 2016‘da buluşma şansı yakalayacağımız eğitmenler arasında ünlü yogilerden kişisel yaşam koçlarına, müzisyenlerden raw beslenme uzmanlarına kadar, ulusal ve uluslararası birçok önemli isim var. ❤ Xuma‘nın enfes atmosferiyle birleşince, MindBody Festival kendi adıma Haziran’ın en sabırsızlıkla beklediğim etkinliğine dönüşüyor. Ayrıntılı menü şurada, biletler Biletix‘te!

Mindbody Festival

1 Haziran

Yabancı Dil Değişimi Etkinliği  – Rüzgarlı Bahçe

Bodrum’da İnsanca Yaşam Derneği‘nin Language Tandem/Yabancı Dil Değişimi toplantılarını belki duymuşsunuzdur. Yeni bir dil öğrenmek veya yabancı dilinizi geliştirmek için en eğlenceli bir metod olan Tandem’in uygulandığı buluşmalarda, katılımcılar eşleşip bildikleri dilleri birbirlerine öğretiyor; bir yandan keyifli sohbetlerle yeni dostluklar kuruyor, diğer yandan farklı kültürlerle etkileşimde kalıyorlar. 😍 Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca, Yunanca gibi bir sürü seçenek sunan ve her çarşamba akşamı Ortakent Rüzgarlı Bahçe‘de gerçekleşen Tandem toplantılarına şu adresten kayıt olarak katılabilirsiniz!

Bodrum Tandem

3 Haziran

Gece Yolcuları Konseri – Kule Rock City

Ayın konser açılışını tabii ki Kule‘de yapıyoruz. Gece Yolcuları, 3 Haziran Cuma akşamı Kule Rock City sahnesinde!

Kule Gece Yolculari

3-5 Haziran

‘Bodrum Aşkına’ Instagram Fotoğrafları Sergisi -Trafo

Lime Bodrum Magazin editörlerinin seçtiği en güzel Bodrum fotoğrafları, 3 -4 -5 Haziran tarihlerinde Trafo Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi‘nde sergilenecek. Fotoğrafların satışından elde edilecek gelirin tamamının Bodrum Sağlık Vakfı’na aktarılacağını özellikle belirtelim. 👏🏼

lime-bodrum

4 Haziran

“Hello Sweet Summer” Partisi – Dalga Beach

SunSplash festivali yaz coşkusunu vermeye ufak ufak başlıyor. ☀ Guest DJ Birgay ve SunSplash Music Festivali’nin müzik direktörü Serkan’ın şenlendireceği partide afrocentric ritimler, deep soul, biraz disco, arsız house parçaları ve araya serpiştirilmiş gülümseten güneşli Brazilya tınılarına doyacakmışız diyorlar. 😎 Ortakent Dalga Beach sabah 10:00’dan itibaren açık; 18:00 – 24:00 arasında gerçekleşecek partiye giriş ücretsiz.

sunsplash

4-5 Haziran

Bodrum Çevre Bilinci Şenliği – Cinemarine / HKM

1. Bodrum Çevre Bilinci Şenliği kapsamında öğrencilerin çevre ve sağlık konulu kısa filmleri, 4 Haziran Cumartesi günü Cinemarine‘de, 5 Haziran Pazar günü Herodot Kültür Merkezi‘nde ücretsiz olarak gösterilecek.

Bodrum Cevre Bilinci Senligi

7 Haziran

‘Artistic Interventions’ Sergisi – Mine Sanat Galerisi

Sanatsal Müdahaleler / Artistic Interventions sergisi, on dört değerli sanatçıyı Bodrum’da bir araya getiriyor. 7 Haziran Salı, saat 18:00’da Yalıkavak Palmarina’da bulunan Mine Sanat Galerisi’nde açılacak sergi, 23 Haziran’a kadar gezilebilecek…

Artistic Interventions

8 Haziran

Şevval Sam & Sarp Maden – Pannonica Jazz

Anadolu’nun farklı renklerini içinde barındıran son albümü “Toprak Kokusu” ile Şevval Sam; yetmezmiş gibi Sarp Maden ve basta Ozan Musluoğlu ile, 8 Haziran’da Pannonica Jazz’da harika bir müzik sentezi bizi bekliyor! Kaçmaz, bizden söylemesi…

sevval-sam

Dervişan & Kurtalan Ekspres Konseri – Kule Rock City

Barış Manço’nun efsane grubu Kurtalan Ekspres ve Cem Karaca’nın efsane grubu Dervişan, 8 Haziran akşamı Kule Rock City sahnesinde buluşuyor! Türk Rock Müziğinin devlerine saygı duruşuna geçmek üzere saat 23:00’da Kule’de buluşuyoruz, bekleriz.

Kurtalan Ekspres

12 Haziran

Turgutreis Sanatçılar Çarşısı Açılış Kokteyli

Turgutreis Sanatçılar Çarşısı yenilendi, açılışa hazır. 🎨 12 Haziran Pazar akşamı saat 19:00-21:00 arasında gerçekleşecek açılış kokteyline hepimiz davetliyiz!

sanatcilar-carsisi

12 Haziran

İskender Paydaş Konseri – Mandalin Bar

Sıradaki konserimiz Mandalin‘den! İskender Paydaş, 12, 19 ve 26 Haziran tarihlerinde Bodrum Mandalin sahnesindeymiş. Birinden birine denk gelmek lazım!

iskender-paydas

15 Haziran

Gani Müjde Söyleşisi – Azka Otel

Gani Müjde, 15 Haziran akşamı saat 19.00’da Bardakçı Azka Otel‘e konuk oluyor. Skal Bodrum‘un düzenlediği etkinliğin menüsünde Gani Müjde Söyleşisi, kokteyl ve yemek var. Organizasyonun geliri Kıyıkışlacık İlkokulu’na bağışlanacakmış. 😇

Screen Shot 2016-06-06 at 05.39.45

16-19 Haziran

Sinafi Trio – Pannonica Jazz

Yunan müziği denince akan suları durduranlardansanız, üç kadın müzisyenden oluşan Sinafi ile karşı kıyının ezgilerinin tadını çıkarmaya bekleriz. 💙 İstanbul’un birçok mekanında da rakılara Ege katmış olan Sinafi Trio, 16-19 Haziran tarihleri arasında Pannonica Jazz‘da!

sinafi-trio

17 Haziran

Nusret Topuzoğlu Sergisi – Galeri Costa

Nusret Topuzoğlu‘nun suluboya resim sergisi açılış kokteyli 17 Haziran Cuma akşamı saat 19:30’da, Gündoğan – Galeri Costa‘da gerçekleşecek. Sergi 17 Haziran’dan 7 Temmuz’a kadar devam edecek.

NUSRET TOPUZOGLU

22-26 Haziran

Summer Tango Fest Bodrum – Mavi Otel

Bu yıl 6. kez düzenlenen tango ve tatil festivalinde dünya ülkelerinden DJler, sabahlara kadar süren milangolar, gösteriler, tango dersleri, havuz ve tekne partileri tatilcileri bekliyor. 💃🏻 Bardakçı Koyu‘ndaki Mavi Otel‘de gerçekleşen festivalin ayrıntılarına web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Summer-tango-fest

23-24 Haziran

Bodrum Deneme Sahnesi – Herodot Kültür Merkezi

Muğla Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencilerinden oluşan Bodrum Deneme Sahnesi, genel koordinatörlüğünü Neşat İşler‘in üstlendiği ilk oyunu “Beyaz Yalanlar” ile 23-24 Haziran akşamı saat 20:00’da Herodot Kültür Merkezi‘nde. Öğrencilerle profesyonelleri birleştiren grubun ilk oyununun galasına herkes davetli! 🎭

bodrum-deneme-sahnesi

devam edecek…

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.