Bodrum Ağustos Etkinlikleri

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Bodrum’da ağustos ayını (ve tabii bayram tatilini 🤗) heyecanla karşılıyoruz; kültür sanat etkinlikleri, festivaller, konserler, partiler, atölyeler, tiyatro oyunları, stand up şovları ve çok daha fazlasıyla, sezonun en hareketli zamanına balıklama dalıyoruz! 😇🎶☀️💦 Bodrumluculuk Etkinlik Rehberi’ni her hafta güncellediğimizi ve yeni eklenen etkinlikleri kaçırmamak için mini bültenimize şuradan kayıt olabileceğinizi bir kez daha hatırlatalım; hazırsanız sizi de sahnenin en önüne doğru alalım…🎈🎉

1 Ağustos

Luxus – Batı Bar Gümüşlük

Ağustos konserlerine en sevdiğimiz grupla başlıyoruz; Luxus‘un bize en kalırsa en çok yakıştığı yer olan Gümüşlük‘te zıplamalara-dans etmelere doyamıyoruz! 🤩 Luxus, 22:00’da Batı Bar sahnesinde; kesinlikle kaçmaz.

Bodrum Ağustos Etkinlikleri

2 Ağustos

Konstanze Eickhorst  – Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Geçtiğimiz ay başlayan ve 6 Eylül’e kadar devam eden 16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 2 Ağustos akşamı Zefirya Kültür Sanat Merkezi sahnesinde, Konstanze Eickhorst performansına ev sahipliği yapacak. 🎹 Ayın diğer konserleri ve festivalin ayrıntılı programı için web sitesine göz atmayı unutmayın. 😍

Bodrum Ağustos Etkinlikleri - Gümüşlük Müzik Festivali

2-3-4 Ağustos

İyilik Şenliği – Ayşe Arman İyilik Kolyeleri Atölyesi

Pembe İzler Derneği tarafından, 2-4 Ağustos tarihlerinde Ayşe Arman’ın Bodrum Gürece Köyü’ndeki İyilik Kolyeleri Atölyesi‘nde düzenlenen İyilik Şenliği, geliriyle daha çok kadına meme kanseri kontrolünden geçme şansı vermeyi amaçlıyor. 💕 Türkiye’nin en sevilen sanatçılarıyla müzikli söyleşiler, birbirinden özel atölyeler, muhteşem lezzetler ve bol bol alışveriş için mutlaka uğrayın; ayrıntılı bilgi ve program için tıklayın.

Ayşe Arman İyilik Şenliği

3 Ağustos

17. Uluslararası Bodrum Bale Festivali

Bodrum Bale Festivali, açılışını 3 Ağustos akşamı saat 21:30’da, Frida ile yapıyor. 💕 Türkiye’den ve dünyadan seçkin bale ve modern dans yapıtlarını Bodrum Kalesi sahnesine taşıyan 17. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 21 Ağustos’a kadar devam edecek. Ayrıntılı program ve bilgi için tıklayın.

Bodrum Ağustos Etkinlikleri - Bale Festivali

4 Ağustos

ÇalÇene Stand Up Show – Mandalin

Türkiye’nin en çok dinlenen radyo programcılarından Cem Arslan ve ünlü perküsyon sanatçısı Mehmet Akatay, ÇalÇene stand-up gösterisi ile 4 Ağustos akşamı saat 22:00’da, Bodrum’un en güzel manzaralı sahnesi Mandalin‘de. 🎙️ Şovun biletlerini kapıdan ve Biletix‘ten alabilirsiniz.

Bodrum Ağustos Etkinlikleri

5 Ağustos

Livaneli ile Sevdalım Hayat

Zülfü Livaneli, bugüne dek yaptığı film müzikleri ile şarkılarının hikayelerini ve anılarını Livaneli Filarmoni Orkestrası eşliğinde anlattığı ”Livaneli ile Sevdalım Hayat Şarkılar ve Öyküleri” projesi ile, 5 Ağustos ve 23 Ağustos akşamları Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde. Biletler Biletix’te.

Bodrum Ağustos Etkinlikleri - Livaneli

7 Ağustos

BKM Açık Mikrofon – Mi’Terrace

BKM Mutfak, ağustos ayı boyunca her çarşamba mi’Terrace sahnesine konuk olmaya devam ediyor; ayın ilk kahkaha dolu gösterisi 7 Ağustos Çarşamba akşamı gerçekleşiyor 😍 5 komedyenin, 2 perdeye bölünmüş şekilde 10’ar ve 15’er dakikalık stand-up performanslarından oluşan BKM Mutfak Açık Mikrofon‘un biletlerini şuradan kapabilir; ay boyunca gerçekleşecek tüm BKM etkinliklerine ve çok daha fazlasına göz atabilirsiniz. 😉

🎪 İlgili Yazı: Bodrum’un Yeni Nesil Etkinlik Merkezi: Mi’Gallery

Bodrum Ağustos Etkinlikleri - BKM

7 Ağustos

Mor ve Ötesi Senfonik – Bodrum Antik Tiyatro

Bodrum’da bir yaz klasiği olan Antik Tiyatro konserlerinden devam! Mor ve Ötesi, Şef Orçun Orçunsel yönetimindeki Avrasya Filarmoni Orkestrası ile birlikte gerçekleştireceği senfonik performansıyla, 7 Ağustos Çarşamba akşamı saat 21:15’ten itibaren Bodrum’u büyülemeye hazırlanıyor. 🎶 Biletler Biletix’te.

Ağustos Etkinlikleri - Bodrum Antik Tiyatro

10 Ağustos

Gaye Su Akyol – Gümüşlük Eklisia

Unplugged Festival ağustos ayında da devam ediyor; Eklisia Sahne 10 Ağustos Cumartesi akşamı akustik performansı ile Gaye Su Akyol‘u ağırlıyor. 🎤 Kapı açılışı 20:00 olan konserin biletleri Biletix’te ve Eklisia’da.

Bodrum Ağustos Etkinlikleri

11 Ağustos

İlhan Erşahin & Kaan Düzarat – Daphnis Hotel

Yerli ve yabancı caz sahnesinin kendinden bahsettiren ismi İlhan Erşahin, Türkiye’de underground elektronik müzik piyasasının oluşumunda önemli rol oynayan Kaan Düzarat’la Daphnis Hotel Sunday Sunset Session‘da buluşuyor. 🎶🍸İkilinin canlı performansı, 11 Ağustos Pazar günü 17:00-21:00 saatleri arasında, Göltürkbükü favorimiz Daphnis Hotel’de. 💙

11 Ağustos

Duman – Bodrum Antik Tiyatro

Özlediğimiz bir Bodrum klasiği daha! 😎 Duman, 11 Ağustos Pazar akşamı saat 21:15’ten itibaren Bodrum Antik Tiyatro‘da, biletler şurada.

Bodrum Ağustos Etkinlikleri

11 Ağustos

Fatma Turgut – Mandalin

Mandalin bayram haftasına 11 Ağustos’ta gerçekleşecek Fatma Turgut konseri ile hızlı bir giriş yapıyor; hafta boyunca Tan Taşçı, İskender Paydaş ve Orkestrası, Mehmet Erdem ve Rubato ile eğlencenin temposu hiç düşmüyor. 🤗 Tatil programlarına yazılsın! 🍻

11 Ağustos

Fatih Ürek – Rixos Premium Bodrum

Rixos Premium Bodrum’un dopdolu bayram programı, 11 Ağustos Pazar akşamı Fatih Ürek konseri ile başlıyor; eğlence hafta boyunca arka arkaya dört konser ile devam ediyor! 🎶 Kargalar Kafeste, Derya Uluğ ve Melis Dağ’ın sahne alacağı programa ve Rixos Premium Bodrum’un ay boyunca sürecek tüm konserlerine şuradan göz atabilirsiniz.

13 Ağustos

Sattas – Off Gümüşlük

Milli reggae gururumuz Sattas, her zamanki aşırı eğlenceli performansıyla, 13 Ağustos Salı akşamı 22:00-00:00 saatleri arasında yeniden Off Gümüşlük sahnesinde. 🎷🎤🤗

Bodrum Ağustos Etkinlikleri

14-15-16 Ağustos

Kısa Film Teorisi Atölyesi – Gümüşlük Akademisi

Zeynep Köprülü ve Yasemin Demirci, Gümüşlük Akademisi‘ne konuk oluyor; 3 gün sürecek Kısa Film Teorisi atölyesi ile senaryodan yapım sürecine, fon ve dağıtımcı bulma sürecinden kısa film analizlerine, sinemanın en tatlı türünü masaya yatırıyor. ❤️🎥 Atölye hakkında ayrıntılı bilgi ve kayıt için sizi şöyle alalım.

Bodrum Ağustos Etkinlikleri - Gümüşlük Akademisi

15 Ağustos

İlhan Erşahin – Stella Jazz Club

İlhan Erşahin, İstanbul Sessions projesiyle, 15 Ağustos akşamı Bodrum’un yıldızlar altındaki caz sahnesi Stella Jazz Club‘da! ✨ Stella‘nın büyüleyici atmosferiyle henüz tanışmadıysanız, aşağıdaki yazımıza göz atmayı unutmayın. 😍

✨ İlgili Yazı: Ormanda Caz Kaçamağı: Stella Jazz Club

Bodrum Ağustos Etkinlikleri

18 Ağustos

Kenan Doğulu – Bodrum Antik Tiyatro

Kenan Doğulu, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatmak üzere, bir kez daha Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde. 🌞 Biletler için tıklayın.

Bodrum Ağustos Etkinlikleri

21 Ağustos

Ümit Besen & Pamela – Mi’Terrace

Mi’Terrace’ta “Seyirlik Konser”! 🎤🤩 Ümit Besen ve Pamela, sürprizlerle dolu performanslarıyla, 21 Ağustos Çarşamba akşamı saat 22:00’dan itibaren mi’Terrace sahnesinde; biletler online satışta. Kaçmaz!

🎪 İlgili Yazı: Bodrum’un Yeni Nesil Etkinlik Merkezi: Mi’Gallery

Bodrum Ağustos Etkinlikleri

21 Ağustos

Mavi Sürgün – Bodrum Antik Tiyatro

Geçtiğimiz mart ayında prömiyerini yapan; Cevat Şakir‘in çok değerli eserinden, usta piyanist-besteci Sabri Tuluğ Tırpan tarafından sahneye uyarlanan “Mavi Sürgün”, 21 Ağustos akşamı saat 21:15’te, Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde! 💙 Biletler için tıklayın.

Mavi Sürgün Tiyatro Oyunu

22-25 Ağustos

DECOYAP Bodrum Fuarı

Dekorasyona dair yeni trendlerin sergileneceği, mimarlık ve emlak sektörlerinin buluşacağı, birbirinden faydalı konferans ve panellerle dopdolu bir program sunan DECOYAP Bodrum Fuarı, 22-25 Ağustos tarihleri arasında Herodot Kültür Merkezi‘nde ziyaretçilerini bekliyor! Yeni müşterilere ulaşmak isteyen firmalar için de bulunmaz bir fırsat sunan fuarın ayrıntılı içeriğine şuradan göz atabilir; ücretsiz online davetiyenizi alabilirsiniz. 👍

Bodrum Ağustos Etkinlikleri - Decoyap Fuarı

22-25 Ağustos

15. Bodrum Müzik Festivali

Bodrum Muzik Festivali, 22 Ağustos Perşembe akşamı, Fazıl Say ve Nil Venditti yönetimindeki Bilkent Senfoni Orkestrası konseri ile D-Marin Turgutreis’de başlıyor! 🤗 Dört gün boyunca, Pablo Ferrández, Ksenija Sidorova, Karsu, Elvin Hoxha Ganiyev, Vassilis Varvaresos, Sara Ferrández, Umut Sağlam, Faruk Kalaycı, Francesco Tristano, Korhan Futacı, Jess Gillam, Zeynep Özsuca, Mert Fırat gibi sanatçıları ağırlayacak festivalin ayrıntılı programını web sitesinden inceleyebilir; biletlerinizi Biletix‘ten kapabilirsiniz.

Bodrum Müzik Festivali 2019

23 Ağustos

Pecha Kucha Night Bodrum Vol. 3

Dünyada 1.100’den fazla şehirde gerçekleştirilen ve yaratıcı sektörlerde çalışan insanları bir araya getiren Pecha Kucha, üçüncü etkinliği ile Bodrum’da! 😎 23 Ağustos Cuma akşamı, saat 20:00’da Mi’Terrace’ta gerçekleşecek etkinlikte; birbirinden güzel ve eğlenceli konuşmaların ardından, Kaan Sezyum (DJ Sarıyılan) ve Club Bangkok performansları Pecha Kucha’yı festival havasına çevirecek; gece boyunca havalarda uçuşacak ücretsiz Lynchburg Lemonade kokteylleri eşliğinde, “Bodrum Yaratıcılık Festivali” yaza nefis bir açık hava partisiyle veda edecek. 🎈🤩 Pecha Kucha Vol.3 konuşmacılarını incelemek ve biletinizi kapmak için tıklayın.

23 Ağustos

Elif Çağlar Quartet – Stella Jazz Club

Elif Çağlar Quartet, 23 Ağustos Cuma akşamı saat 22:30’da, Stella Jazz Club sahnesinde. ✨ Ayın diğer konserleri için Stella Jazz Club’ı şuradan sıkı takibe alabilirsiniz. 😍

✨ İlgili Yazı: Ormanda Caz Kaçamağı: Stella Jazz Club

Bodrum Ağustos Etkinlikleri

24 Ağustos

Şakalı Akustik – Mi’Terrace

Harun Tekin ve Koray Candemir, “Şakalı Akustik” şovlarıyla 24 Ağustos Cumartesi akşamı saat 22:00’dan itibaren Mi’Terrace sahnesinde. 🤩 Merak ve heyecanla beklediğimiz şovun biletlerini online satış, Midtown Danışma veya Mas Design Store’dan kapabilirsiniz. 🎸

🎪 İlgili Yazı: Bodrum’un Yeni Nesil Etkinlik Merkezi: Mi’Gallery

Bodrum Ağustos Etkinlikleri

24 Ağustos

Julia Volkova – Rixos Premium Bodrum

Dünyaca ünlü sanatçıları Bodrum’a taşıyan Rixos Premium Bodrum’un, ağustos konserleri içinde favorimiz; TATU’nun efsane solisti Julia Volkova. 🤩 27 Ağustos akşamı Bodrum’da ilk kez sahne alacak Julia Volkova’nın performansını kaçırmamak için şuradan rezervasyon yaptırabilirsiniz.

25 Ağustos

Uğur Yücel – Bodrum Kalesi

Uğur Yücel‘in, 1993 yılında yazıp yönettiği ve sahnelediği yıllarda büyük ilgi gören tek kişilik gösterisi “Azınlıkta Kaldık”, 25 Ağustos Pazar akşamı Bodrum Kalesi sahnesinde; biletler şurada.

Bodrum Ağustos Etkinlikleri

26 Ağustos

Batakhane Güzeli – Bodrum Kalesi

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibinin müzik, dans ve eğlence dolu yeni komedisi Batakhane Güzeli, geçen ay Antik Tiyatro’da gerçekleşen prömiyerinin ardından, 26 Ağustos akşamı saat 21:15’te bu kez Bodrum Kalesi sahnesinde; biletler Biletix’te. 🎭🎶

27-31 Ağustos

Caz Kampı – Gümüşlük Festival Alanı

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında, 27-31 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Caz Kampı‘nda; caz müziğine gönül vermiş katılımcılar, 5 gün boyunca caz müziğinin Türkiye’deki önemli isimleri ile atölye çalışmaları yapacak. 🎶 27 Ağustos akşamı Gümüşlük Festival Alanı‘nda gerçekleşecek açılış konseriyle başlayacak kamp, 31 Ağustos akşamı Stella Jazz Club‘da, öğrenci ve hocaların aynı sahneyi paylaşacakları konserle son bulacak. Caz Kampı için son başvuru tarihi 13 Ağustos, ayrıntılı bilgi şurada.

Bodrum Ağustos Etkinlikleri - Caz Kampı

30 Ağustos

Bodrum Zafer Bayramı Kutlamaları

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları için saat 20:00’da Bodrum Marina‘da buluşuyoruz; fener alayı korteji ile Bodrum Belediye Meydanı‘na ulaşıp, meydanda kurulan sahnede 21:00’da gerçekleşecek konserle geceyi tamamlıyoruz. 🇹🇷🎈 Tüm Bodrum davetli! ❤️

30 Ağustos

30 Ağustos Zafer Partisi – Kule Rock City

Her milli bayramımızda olduğu gibi, kutlama coşkusu Kule‘de devam ediyor; 30 Ağustos Zafer Partisi‘nde bayraklar DJ Bülent Şahin‘in kıpır kıpır müzikleriyle dalgalanıyor. 🇹🇷 Uğramak şart. 😍

Eylül Bonusu

Bodrum Kraft Yaşam Festivali

İlki geçtiğimiz yıl gerçekleşen ve büyük ilgi gören Bodrum Kraft Yaşam Festivali, 13-14-15 Eylül hafta sonu boyunca yeniden Ortakent Yahşi Kafe Müskebi Yalısı’ndaki Kraft Yaşa Festival Alanı‘nda. 🍻🎉 Türkiye’deki kraft bira marka ve üreticilerinin buluşacağı; ürün ve yemek stantları, özel markaların tadımları, DJ performanslar, canlı gösteriler ve konserlerle şenlenecek festivalin biletlerini şimdiden şuradan kapabilir; ayrıntılı bilgi ve program için Kraft Yaşa hesabını takipte tutabilirsiniz. 😎

devam edecek

Bodrumluculuk aylık etkinlik rehberi her hafta yepyeni etkinliklerle güncelleniyor. Mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinliklerinizi mektup@bodrumluculuk.com adresinden paylaşabilirsiniz.

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.