Bodrum Ağustos Etkinlikleri

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Bodrum’da yazın en havalı, en şenlikli ayı olan ağustos boyunca birbirinden nefis festivaller, festivallerle kapışacak konserler, her zamanki gibi bol deniz-güneş; anlayacağınız hangisine yetişeceğimizi şaşıracağımız sayısız etkinlik var! 🎶☀🌴🤗

1 Ağustos – 4 Eylül

15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Bu yıl 15. kez, ağustos ayı boyunca Bodrum Gümüşlük‘ün muhteşem atmosferini daha da muhteşem hale getirecek olan Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 1 Ağustos’tan itibaren “Kumda” serisinin genç yetenekleri ile kapılarını açıyor. 🎈“Taşta” başlığı altında Antik Taş Ocağı‘nda gerçekleşecek konserler 10 Ağustos Cuma akşamı Alexander Markov ve Gülsin Onay’ın performansı ile başlayacak. (Kombine biletler şurada) Festivalde konserler 28 Ağustos Salı akşamı deniz kenarına inecek, ve “Suda” başlığı altında bu yıl yine birbirinden değerli caz ve etnik müzik sanatçılar ağırlanacak. (“Suda” biletleri ise şurada) 🎶 Festival takviminin tamamı için web sitesine göz atabilirsiniz. 🎶

Ağustos Bodrum

1-15 Ağustos

16. Bodrum Uluslararası Bale Festivali

16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 1-15 Ağustos tarihleri arasında, Bodrum Antik Tiyatro’nun enfes atmosferinde gerçekleşiyor. ✨ Kapılarını 1 Ağustos akşamı “Zorba” ile açan festivalde; 3 Ağustos akşamı “Flamenko Rüzgarı” esecek, 8 Ağustos’ta “Balenin Yıldızları” sahnede olacak, 11 Ağustos akşamı “Don Kişot” ve 15 Ağustos akşamı “Frida” ile son bulacak. Ayrıntılı program ve biletler için şuraya.

Ağustos Bodrum

3 Ağustos

Ferhangi Şeyler

Ferhan Şensoy’un 32 yıldır aralıksız oynadığı, dünyanın “en çok oynanan tiyatro oyunu” olan ve kendi rekorunu kırmaya devam eden Ferhangi Şeyler, biz kez daha Bodrum’da; 3 Ağustos Cuma akşamı saat 21:00’da Bodrum Herodot Kültür Merkezi sahnesinde.

Ağustos Bodrum

3 Ağustos

Pinhani – Tudors Bodrum

Açıldığı günden bu yana konserleriyle kalbimizi çalan Tudors‘un bu ay favorimiz ilan ettiğimiz ilk konseri Pinhani. 😍 3 Ağustos Cuma gecesinin en kaçmaz etkinliği için biletler Biletix‘te ve Tudors Bodrum‘da.

Ağustos Bodrum

4 Ağustos

Unplugged Music Festival

Türkiye’nin ilk ve tek akustik müzik festivali Bodrum’da gerçekleşiyor; Unplugged Music Festival 4 Ağustos Cumartesi günü saat 12:00’de Xuma Village’da kapılarını açıyor! 🎈☀🌴🎤 Sokak müzisyenleri eşliğinde plaj partisi, yoga, workshop ve yarışma etkinlikleri, iki ayrı sahnede gerçekleşecek sayısız konser ile gözlerimizde kalpler yakan festivalin ana sahnesinde Hey! Douglas, Bora Uzer, Kalben, Gökhan Türkmen gibi akustik performansını dinlemek için sabırsızlandığımız isimler olacak, ve son olarak Manga yeni şarkılarını özel bir orkestra ile ilk kez Xuma sahnesinde çalacak. 🤗 Ayın bir diğer kesinlikle kaçmaz festivali; ayrıntılı program ve biletler şurada.

Ağustos Bodrum

4-8 Ağustos

Bodrum Müzik Festivali

4-8 Ağustos tarihlerinde 14. kez Bodrum’u bir müzik yarımadasına dönüştürecek olan Bodrum Müzik Festivali, açılışını 4 Ağustos Cumartesi akşamı saat 20.30’da, D-Marin Turgutreis Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Lauren Fagan ve Murat Karahan konseri ile yapıyor. 🎈 Gümüşlük Festival Akademisi’nden Genç Yetenekler’in vereceği gün doğumu konserleri, her akşam 19:00’da gerçekleşecek gün batımı konserleri, The Marmara Bodrum‘daki sergiler, Cinemarine Açıkhava Sineması‘nda “Sinema’da Müzik” film gösterimleri, Saffet Emre Tonguç ile “Bir Bodrum Hikayesi” gibi harika etkinliklerle de başımızı döndürecek festivalin ayrıntılı programı şurada.

📌 Bodrum Müzik Festivali 2017’i hatırlamak için şuraya göz atabilirsiniz.

5 Ağustos

HerbaFarm Akademi Detoks Eğitimi

Ağustosa hızlı başladığımıza göre bu eğitimin elimizin altında durmasında fayda olabilir. 😇 Doğal Sağlık Eğitmeni Marielle Mercadier’in 5 Ağustos Pazar günü saat 10:00-17:00 arasında HerbaFarm’da vereceği son derece kapsamlı Kişiye Özel Naturopatik Detoks Eğitimi‘nin ayrıntıları ve kayıt formu için buyursunlar

7 Ağustos

“Müziğe Doymak İster misin?”

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali‘nin dopdolu programı içinde yer alan “Müziğe Doymak İster misin?” etkinliği; müzik severleri bu kez Foodrum’un tatlı şefi Pelin Dumanlı’nın hazırlayacağı, beş duyuya hitap eden lezzetlerden oluşan bir sofraya davet ediyor. 🎶🍽 Ege lezzetleriyle dolu bu sofrada yerini kapmak isteyenleri önce şuraya alalım.

10 Ağustos

Cem Adrian – Club Gümüşlük

Geçtiğimiz ay Bodrum’da kocaman bir hayran kitlesiyle buluşan Cem Adrian, bu kez 10 Ağustos Cuma akşamı Gümüşlük’te, bu yaz harika isimlerle kalbimizi çalan Club Gümüşlük sahnesinde. 🎶 Club Gümüşlük’ün ağustos ayında gerçekleşecek birbirinden nefis konserleri için aşağıya göz atabilirsiniz. 👇

11 Ağustos

Ceza – Bodrum Mandalin

Bodrum’un en nefis manzaralı sahnesi Mandalin, 11 Ağustos Cumartesi akşamı gerçekleşecek Ceza konseriyle Bodrum’u sallayacak! 😎 Kapı açılışı 21:00; kesinlikle kaçmaz!

12 Ağustos

Sertab Erener – Bodrum Antik Tiyatro

Sertab Erener, “Bastırın Kızlar” ile gazı verdiği yaz turnesi kapsamında 12 Ağustos Pazar akşamı Bodrum Antik Tiyatro‘da; biletler şurada.

17 Ağustos

Manga – Tudors Bodrum

Tudors sahnesinin bu ay ağırlayacağı bomba isimlerden bir diğeri, Manga! 🤗 Kapanın elinde kalacak biletler Biletix‘te ve kapıda; Tudors Bodrum‘un hangi birine yetişeceğimizi şaşıracağımız ağustos programının tamamı şurada.

18-24 Ağustos

Çiçeklerin Festivali Bodrum

18 Ağustos Cumartesi günü saat 19:30’da, Bodrum Belediyesi önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak “Çiçeklerin Festivali”, 24 Ağustos’a kadar Milta Marina‘yı canlı müzik, DJ performansları, el sanatları-alışveriş standları ve festival lezzetleri ile çiçeklendirecek. 🌸 Uğramak şart!

21 Ağustos

Şevval Sam “Müzeyyen” Tek Kişilik Müzikal Gösteri

Müzeyyen Senar’ın iz bırakan şarkıları Şevval Sam’ın nefis yorumuyla, 21 Ağustos Salı akşamı saat 21:15’te Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde. Sanatçının hayatından önemli kesitlerin müzikle harmanlandığı bu harika tek kişilik müzikal gösterinin biletleri Biletix‘te.

22 Ağustos

Sattas – Savra Sahne

Çok sevdiğimizi artık çok iyi bildiğiniz, anladığımız kadarıyla size de sevdirdiğimiz reggae gururumuz Sattas, 22 Ağustos Çarşamba akşamı 22:00’dan itibaren Bitez’in en tatlı sahnesi Savra‘da. 🎷

22 Ağustos

Duman – Bodrum Antik Tiyatro

Duman‘ın Bodrum konserlerinin ne kadar başka olduğunu biliyorsanız, 22 Ağustos’ta Bodrum Antik Tiyatro‘da gerçekleşecek konserin biletini tükenmeden kapmalısınız! 🎤

24 Ağustos

Oscar And The Wolf – Yalıkavak Marina

Ve ayın en sürpriz konseri: Oscar And The Wolf, 24 Ağustos Cuma akşamı Bodrum’da, Yalıkavak Marina sahnesinde! 😎 19:30’daki kapı açılışının ardından, 20:45-22:15 saatleri arasında Hey Douglas sahnede olacak ve konser 22:30’da başlayacak. 🎈 Biletler Biletix‘te.

24 Ağustos

Zuhal Olcay – Off Gümüşlük

Off Gümüşlük‘ün dopdolu ağustos konser programı içinde favorimiz ise sesinin Gümüşlük manzarasına çok yakışacağından emin olduğumuz Zuhal Olcay. ❤ 22:00-00:00 saatleri arasında gerçekleşecek konser için rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

24 Ağustos

MFÖ – Bodrum Antik Tiyatro

Ve Bodrum Antik Tiyatro sahnesinin en vazgeçilmez, bir yaz bile ıskalanmaz konseri: MFÖ ❤ 24 Ağustos Cuma akşamı saat 21:15’te gerçekleşecek etkinliğin biletleri şurada; bir kez daha hep beraber “Bodrum Bodrum” diye haykırmak kaçınılmaz! 🤗

30 Ağustos

30 Ağustos Zafer Bayramı

Bodrum’da 30 Ağustos kutlamaları her zamanki gibi başka olacak. 🇹🇷❤️ Neyzen Tevfik Caddesi’ni bayrama çeviren fener alayı saat 20.30’da Milta Marina önünden başlayacak; Bodrum Belediye Meydanı’nda saat 21.30’da gerçekleşecek Midtown Orkestrası konseri ile devam edecek. 🤗 Geceye aynı coşkuyla devam etmek isterseniz, Kule‘nin artık bir klasik haline gelmiş olan 30 Ağustos Zafer Partisi‘ne de mutlaka uğrayın deriz.. 🎉

31 Ağustos

4. Karaova Bağbozumu Şenliği

Bodrum’un geleneksel festivallerinden Karaova Bağbozumu Şenliği, bu yıl 31 Ağustos’ta başlıyor ve 2 Eylül’e kadar devam ediyor. 🍇 Geçen sene (festival ortamına göz atmak için şuraya tıklayabilirsiniz) alana şarap alınmamasıyla bizi ters köşeye yatıran festival, bu yıl çok daha şenlikli olacak; konser ve yöresel lezzet standlarına ek olarak Karaova Halk Kütüphanesi açılışına ve Karaova Düğünü‘ne ev sahipliği yapacak. ☺️ Bir başka Bodrum keşfetmek için Mumcular Kallem Parkı’nda gerçekleşecek festivale mutlaka uğrayın. 😇

devam edecek

Bodrumluculuk aylık etkinlik rehberi her hafta yepyeni etkinliklerle güncelleniyor. Mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinliklerinizi mektup@bodrumluculuk.com adresinden paylaşabilirsiniz.

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.