Bodrum Aralık Etkinlikleri

Bodrum Rehberi
Gökçe Devecioğlu
Bodrumluculuk

Bodrum aralık ayını her yıl olduğu gibi kıpır kıpır, ışıl ışıl etkinliklerle karşılıyor; özlediğimiz kış etkinlikleri mini festivalleri, yılbaşı şenliklerini, kermesleri ve çok daha fazlasını kovalıyor! ✨🎄🎸 🎉 Yılın en sevdiğimiz zamanı boyunca her hafta güncellenecek listemizi takipte tutmak için mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinlikleri [email protected] adresinden her zaman paylaşabilirsiniz.

⚠️ COVID-19 (Koronavirüs) salgınının henüz bitmediğini göz önünde bulundurarak, katıldığınız etkinliklerde maske & sosyal mesafe kurallarına uymayı lütfen unutmayın. 🤍

4-5 Aralık

Cacao Fest – Savra Bodrum

Tüm dünyada kutlanan Dünya Kakao Festivali Günü, ilk kez Türkiye’de de kutlanıyor; 4-5 Aralık hafta sonu boyunca Savra Bodrum’da düzenlenecek Kakao Festivali, farklı disiplinlerden uzmanlarla söyleşiler, atölye çalışmaları, etik marka stantları ve karma sergi ile dopdolu bir program sunuyor. 🎈 Ayrıntılar Cacao People Instagram sayfasında.

Bodrum Aralık Etkinlikleri Kakao Festivali

5 Aralık

Şahdamarım – Nurol Kültür Merkezi

Genco Erkal‘ın, Ahmed Arif‘in şiir, söyleşi ve mektuplarından yola çıkarak hazırladığı müzikli gösterisi Şahdamarım, 5 Aralık akşamı saat 20.00’da Nurol Kültür Merkezi‘nde; biletler Biletix’te.

Bodrum Tiyatro

9 Aralık

Seni Unutmak İstemedim Ki – Nurol Kültür Merkezi

Kayra Şenocak‘ın hem oynadığı, hem de yazıp yönettiği eğlenceli tiyatro oyunu Seni Unutmak İstemedim Ki, 9 Aralık Perşembe akşamı saat 20.30’da Nurol Kültür Merkezi sahnesinde; biletler şurada.

Bodrum Tiyatro

9-12 Aralık

Yoga Nutrition Vacation – Savra Bodrum

Yılın sonuna yaklaşırken kendinize farkındalıklı beslenme, yoga ve meditasyon temalı nefis bir hafta sonu tatili ısmarlamak isterseniz, 9-12 Aralık tarihleri boyunca Savra Bodrum‘un bahçesinde Öykü Oral, Seza Aslanbaş ve Seçil Ünal ile buluşmaya davetlisiniz! 🧘🏻‍♀️ Konaklamalı veya konaklamasız seçeneklerle katılabileceğiniz programın detayları şurada.

Bodrum Yoga

10 Aralık

8. Toprak Ana günü ve Yerli Malı Haftası

Slow Food Yaveş Gari Bodrum Birliği gönüllülerinin bu yıl 8. kez düzenlediği Toprak Ana günü ve Yerli Malı Haftası etkinliği, 10 Aralık Cuma günü Bodrum Merkez pazar yerinde gerçekleşiyor. Saat 11.00’da başlayacak etkinlikte; sıcacık göceli tarhana çorbası, gemici peksimeti ve Gümüşlük’ten taze toplanmış coğrafi işaretli Bodrum mandalinası ikramı ile yerel gıdanın önemi hakkında söyleşiler yer alacak. Uğramak şart. 😇

10 Aralık

Danilo Mascetti – Bodrum Bahçeşehir Koleji

Bodrum Bahçeşehir Koleji ve Gümüşlük Klasik Müzik Festivali iş birliği ile düzenlenen Kışta Baharda Konserleri, 10 Aralık Cuma akşamı saat 20.00’da gerçekleşecek Danilo Mascetti konseriyle devam ediyor. 🎶 Biletinizi Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü , Oasis İmge Kitabevi ve Biletix‘ten alabilir; konser takviminin tamamına şuradan göz atabilirsiniz.

Bodrum Aralık Etkinlikleri

10 Aralık

Tarla Kuşuydu Juliet – Tiyatro Ak’la Kara Bodrum

Tiyatro Ak’la Kara‘nın keyifli komedisi “Tarla Kuşuydu Juliet”, 10 Aralık ve 17 Aralık Cuma akşamları saat 20.30’da Konacık Kale İş Merkezi‘ndeki Tiyatro Ak’la Kara Bodrum sahnesinde, biletler gişede. 🥳

Bodrum Tiyatro

11 Aralık

5. Geleneksel Köy Şenliği – Bodrum Bahçeşehir Koleji

Bodrum Bahçeşehir Koleji’nin gelenekselleşen “Bir Başkadır Benim Memleketim” Köy Şenliği, 11 Aralık Cumartesi günü 5. kez gerçekleşiyor. 💚 12.00-17.00 saatleri arasında, Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü köy meydanında düzenlenecek şenlikte el yapımı ürün stantlarının yanı sıra keşkek, lokum pilavı gibi yöresel Bodrum lezzetleri yer alacak. 👩‍🌾 Tüm Bodrum halkı davetli.

Bodrum Aralık Etkinlikleri

14 Aralık

Eda ve Çiçekleri Yılbaşı Atölyesi – Myndos Residence

Eda ve Çiçekleri‘nin yılbaşı temalı kapı süsü ve çelenk atölyesi 14 Aralık günü saat 14.00’da Myndos Residence‘ta gerçekleşiyor; atölyeye Foodrum‘un nefis ikramları eşlik ediyor. 😍  Detaylı bilgi ve kayıt için Eda ve Çiçekleri ile iletişime geçebilirsiniz.

15 Aralık

Mesut Süre “Siz Hepiniz Ben Tek” – Bodrum Mandalin

Mesut Süre“Gönülleri ala ala ofansif mizah” olarak tanımladığı stand up gösterisi “Siz Hepiniz Ben Tek” ile bir kez daha Bodrum’da; bu kez Mandalin sahnesinde. 🎙 15 Aralık akşamı saat 21.00’da başlayacak gösterinin biletleri için tıklayın.

Mesut Süre Bodrum

17 Aralık

Uçurtmanın Kuyruğu – Nurol Kültür Merkezi

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu‘nun “Uçurtmanın Kuyruğu” oyunu bu ay 3 Aralık ve 17 Aralık günleri saat 20.00’da Nurol Kültür Merkezi’nde, biletler gişede ve Biletix’te. 🎭

Bodrum Tiyatro

18 Aralık

Şenlik Bodrum – Bodrium Hotel & Spa

Afişini sevgili Pelin Turgut‘un 2016 yılbaşında Bodrumluculuk için hazırladığı Golden Çetesi illüstrasyonunun süslediği Şenlik Bodrum, Bodrum’da gerçekleşecek noel & yılbaşı şenlikleri içinde ilk favorimiz. ❤️ 18 Aralık günü 13.00-20.00 saatleri arasında, Bodrium Hotel & Spa‘da gerçekleşecek şenlikte özenle seçilmiş el yapımı ürünler, sevdiklerinize ve kendinize alabileceğiniz hediye alternatifleri, söyleşiler, o güne özel nefis yiyecek ve içecekler, tüm bunlara eşlik eden harika müzikler var. 🥳 Ayın kaçmazlarından! 🎄✨

Bodrum Aralık Etkinlikleri Yılbaşı Şenlikleri

18 Aralık

Pupa Yılbaşı Kermesi – Pupa Oyuncak & Kafe

Bitez’in en tatlılarından Pupa‘nın 18 Aralık günü 11.00-19.00 saatleri arasında gerçekleşecek Yılbaşı Kermesi; küçük ve lokal üreticilere ayrılmış tezgahlar, çocukların yapacağı resimlerle renklenecek yılbaşı sergisi ve ağaç süsleme etkinliği ile, miniklere ve ailelerine eğlenceli bir gün yaşatacak. 🥳 Ayrıntılar şurada.

18 Aralık

Bodrum Belediyesi Yılbaşı Etkinlikleri

Bodrum Belediyesi, bu yıl 18 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında kesintisiz olarak devam edecek yılbaşı etkinlikleriyle, herkesi yeni yılı Bodrum’da kutlamaya davet ediyor! 🎈🎄 18 Aralık akşamı Kumbahçe Meydanı ve Kilise Meydanı‘nda DJ performansları ve sokak sanatçıları ile başlayacak etkinliklere, 25 Aralık Cumartesi akşamında itibaren Bodrum Belediye Meydanı parti ve konserleri katılacak; finali ise 31 Aralık gecesi Sertab Erener yapacak. 🤩 Kumbahçe Meydanı’nda ve Turgutreis’te kurulacak buz pateni pisti, yapay kar gösterileri, kostümlü bando yürüyüşü ve çok daha fazlasıyla Bodrum’u panayıra çevirecek etkinlik programının tamamı şurada. 🎉

19 Aralık

La Pasion Yeni Yıl Pazarı

Yeni yıl pazarı geleneksel hale gelen mekanlardan La Pasion by Neco, bu yıl da tasarım ürünler, çekilişler, atıştırmalıklar ve sıcak şarapla 19 Aralık Pazar gününü şenlendiriyor. 🍷 Etkinliğin başlangıç saati sabah 11.00.

23-25 Aralık

Pab Bodrum Xmas Kermesi

Bir yılbaşı kermesi de Ortakent Yahşi’nin en sevileni Pab Bodrum‘dan! 🎄 23-25 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek Xmas Kermesi‘ne katılmak için pabbodrum hesabını takipte tutabilirsiniz.

25-26 Aralık

Winterfest – Avenue Bodrum

Bodrum Alışveriş Şenliği, bu yıl 25-26 Aralık tarihlerinde Avenue Bodrum‘da gerçekleşiyor. 🎅 Birbirinden renkli alışveriş stantları arasında yerinizi almak ve program detaylarını takipte tutmak için adres 👉  ND Shopping & Events.

27 Aralık

Oasis Bodrum Yılbaşı Şenliği

Oasis Bodrum Yılbaşı Şenliği; hediyelik ve tasarım ürünlerle dolu alışveriş sokağı, kar yağdırma ve fotoğraf çektirme alanı, canlı müzik grupları ve Bodrum’un ilk büyük ve gerçek buz pisti ile 27 Aralık’ta başlıyor! 🎄⛸ Yeni yıla kadar devam edecek şenliğin tüm sürprizleri için Oasis Bodrum‘u takip tutabilirsiniz. 🎉

📌 İlgili Yazı: Bodrum Yılbaşı Manzaraları

devam edecek

Bodrumluculuk Etkinlik Rehberi her hafta yepyeni etkinliklerle güncelleniyor; Bodrum Yılbaşı Programları için hazırlayacağımız liste ise, önümüzdeki haftalarda sizinle buluşmak üzere, Bodrum mekan ve otellerinin yılbaşı programlarını bekliyor. 🥳🎄

Mini bültenimize şuradan kayıt olabilir; tam bizlik olduğunu düşündüğünüz etkinliklerinizi [email protected] adresinden paylaşabilirsiniz.

Gökçe Devecioğlu
Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Reklam yazarı. 7 yıldır Bodrum'da yaşıyor, Bodrum hakkında yazıyor. Müziğe, güneşe, kitaplara ve değişime inanıyor. Kahkaha desibeli yüksek insanları seviyor. Hayatı film sanıyor.